.

zapraszamy do sklepu internetowego

Sterowniki dzwonków szkolnych - programowalne

wejście do sklepu internetowego

.

Sterownik dzwonków

 • D-SDSM10, SD-SDSM10U:

  Produkt Elektroniczny Woźny jest gotowym zestawem sterowania dzwonków szkolnych, wykorzystującym urządzenie SDSM10. Zestaw przeznaczony jest do modernizacji lub budowy nowej instalacji dzwonkowej. Zestaw EWS01 wyposażony jest w rozłącznik izolacyjny, sterownik dzwonka, równoległe przekaźniki oraz specjalne przyciski sterujące pozwalające na włączenie trybu lekcji skróconych i przycisk alarmowy z sygnalizacją akustyczną. Podstawowym elementem sterującym jest sterownik dzwonka szkolnego SDM-10 przeznaczony do sterowania sygnalizacją akustyczną stosowaną w szkołach przy wykorzystaniu dzwonków (np.: T- 212, DNS-212, DNT-212M, DNS-212M - produkcji Zamel). Sterowanie odbywa się automatycznie według ustawionego algorytmu. Ułożenie programu odbywa się poprzez określenie czasu lekcji, długości trwania kolejnych przerw oraz określenie godziny początkowej. Urządzenie przygotowane jest do uruchamiania specjalnych funkcji (dzwonki alarmowe, lekcje skrócone) poprzez programowalne wejścia sterujące. Uwaga: Urządzenie współpracuje z dzwonkami o znamionowym napięciu zasilania 230 V Ac. Istnieje możliwość użycia dzwonków 8, 24 V Ac poprzez transformator dzwonkowy typ TRM-8 lub TRM-24 serii exta.

  CECHY:
  wymiary: 197x227x93  mm
  waga: 1600g
  znamionowe napięcie zasilania: 230V
  znamionowy pobór prądu: 66mA [maksymalny: 130mA]
  stopień ochrony: IP40
  mocowanie: wkręty
  temperatura pracy: -20 ÷ +45 oC
  szczegóły budowy i działania w instrukcji obsługi [pdf poniżej]

  SD-EWS01:

  Produkt Elektroniczny Woźny jest gotowym zestawem sterowania dzwonków szkolnych, wykorzystującym urządzenie SDSM10. Zestaw przeznaczony jest do modernizacji lub budowy nowej instalacji dzwonkowej. Zestaw EWS01 wyposażony jest w rozłącznik izolacyjny, sterownik dzwonka, równoległe przekaźniki oraz specjalne przyciski sterujące pozwalające na włączenie trybu lekcji skróconych i przycisk alarmowy z sygnalizacją akustyczną. Podstawowym elementem sterującym jest sterownik dzwonka szkolnego SDM-10 przeznaczony do sterowania sygnalizacją akustyczną stosowaną w szkołach przy wykorzystaniu dzwonków (np.: DNT- 212, DNS-212, DNT-212M, DNS-212M - produkcji Zamel). Sterowanie odbywa się automatycznie według ustawionego algorytmu. Ułożenie programu odbywa się poprzez określenie czasu lekcji, długości trwania kolejnych przerw oraz określenie godziny początkowej. Urządzenie przygotowane jest do uruchamiania specjalnych funkcji (dzwonki alarmowe, lekcje skrócone) poprzez programowalne wejścia sterujące. Uwaga: Urządzenie współpracuje z dzwonkami o znamionowym napięciu zasilania 230 V Ac. Istnieje możliwość użycia dzwonków 8, 24 V Ac poprzez transformator dzwonkowy typ TRM-8 lub TRM-24 serii exta.

  CECHY:
  wymiary: 197x227x93  mm
  waga: 1600g
  znamionowe napięcie zasilania: 230V
  znamionowy pobór prądu: 66mA [maksymalny: 130mA]
  stopień ochrony: IP40
  mocowanie: wkręty
  temperatura pracy: -20 ÷ +45 oC
  szczegóły budowy i działania w instrukcji obsługi [pdf poniżej]

  Instrukcja SD-JB15:

  Instrukcja SD-JB139:

  Ofertę dzwonków szkolnych można znaleźć tutaj!

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

   

 • kod kanaŁy charakterystyka, zakres
  SD-SDSM10230VACsterownik na szynę
  SD-SDSM10U 230 lub 24VAC sterownik na szynę dwunapięciowy
  SD-EWS01230VACzestaw: sterownik, przekaźnik, rozłącznik
  ..

  Sterowniki dzwonków

 • SD-JB15
  Sterownik dzwonków szkolnych jest urządzeniem zapewniającym automatyczne wyzwalanie dzwonka na lekcje i przerwy. Momenty wyzwalające programowane są indywidualnie dla każdego z siedmiu dni tygodnia, a każdemu z nich przyporządkować można 40 wartości, co ogranicza ilość zajęć lekcyjnych do 20 w ciągu dnia. Do każdej pozycji planu można przypisać jeden z dwóch czasów trwania dzwonka ustawionym w zakresie od 1 do 99 sekund każdy. Podstawowym źródłem zasilania jest sieć 230V a awaryjnym bateria. Zasilanie bateryjne pozwala na ciągłe odmierzanie czasu przy braku napięcia sieciowego, natomiast wszystkie funkcje urządzenia są zablokowane. Elementy pozwalające na komunikację z użytkownikiem to: - port USB (możliwość wprowadzenia planu, czasu i daty z komputera) - klawiatura - wyświetlacz LED.
  Wymiary: 120x156x43mm.


  SD-JB139
  Sterownik czasowy dwukanałowy umożliwia automatyczne załączanie i wyłączanie o określonych godzinach dwóch urządzeń. Momenty załączania i wyłączania programowane są niezależnie dla obu wyjść i dla każdego dnia tygodnia. Istnieje możliwość takiej konfiguracji sterownika, aby sterował np. dzwonkiem szkolnym. Dzięki zastosowaniu bateryjnego podtrzymania pamięci nie jest wymagane ponowne ustawianie czasu w przypadku zaniku napięcia zasilania.Sterownik czasowy posiada dwa niezależne wyjścia WY.1 i WY.2, każde z nich może pracować w jednym z dwóch trybów:
  1. tryb sterownika czasowego, gdzie przekaźnik jest załączany i wyłączany o określonych godzinach,
  2. tryb dzwonka szkolnego gdzie przekaźnik załączany jest o określonej godzinie na zaprogramowany czas w zakresie od 1 do 99 sekund.
  Sterowanie wyjściami odbywa się w cyklu tygodniowym. Podgląd aktualnych nastaw jest możliwy po naciśnięciu klawisza [GÓRA] dla WY.1 lub klawisza [DÓŁ] dla WY.2. Jeśli zaistnieje potrzeba załączenia w danej chwili przekaźników można to wykonać przez naciśnięcie i przytrzymanie klawiszy: [GÓRA] i [MODE] dla wyjścia 1 oraz [DÓŁ] i [MODE] dla wyjścia 2. Na wyświetlaczu pojawi się napis “ALARM”. Wyłączenie odbywa się w ten sam sposób jak włączenie. W chwili gdy wyświetlany jest napis “ALARM” dla danego wyjścia nie jest realizowany zaprogramowany plan. Załączenie przekaźnika na danym wyjściu jest sygnalizowane zaświeceniem się odpowiedniej diody LED.

  Dane techniczne:

  Zasilanie:..................................................................................230VAC
  Obciążenie styków przekaźników:......................................3A/230VAC
  Maksymalna dzienna ilość wł./wył. dla każdego wyjścia:................ 60
  Czas załączenia przekaźników w trybie sterownia dzwonkiem:.1... 99 sek.
  Temperatura pracy....................................................................0...50 C
  Rodzaj wyświetlacza................................................LCD 2x16 znaków
  Wymiar wyświetlacza:........................................................64x13,5mm
  Kolor wyświetlacza....................................................................zielony
  Podświetlenie wyświetlacza:..........................................................brak
  Wymiary obudowy..........................................................118/78/55 mm

  "Elektroniczna Woźna" automatycznie i punktualnie będzie sterowała dzwonkiem szkolnym.

  Instrukcja SD-JB15:   Instrukcja SD-JB139:

  Ofertę dzwonków szkolnych można znaleźć tutaj!

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

   

 • kod kanaŁy charakterystyka, zakres
  SD-JB151 kanałwyświetlacz LED
  SD-JB139 2 kanały wyświetlacz alfaumeryczny
  ..

  Elektroniczna woźna

  SD-MZS10 Elektroniczna woźna
  SD-MZS10GPS Elektroniczna woźna z odbiornikiem GPS

  Mikroprocesorowy Zegar Szkolny "Elektroniczna Woźna" służy do automatycznego sterowania dzwonkiem szkolnym. Jest urządzeniem o wysokich walorach użytkowych, bardzo nowoczesnym i niezawodnym. Obudowa "Elektronicznej Woźnej" ma wymiary 176x108x51 mm i jest przystosowana do zawieszania na ścianie. Alfanumeryczny wyświetlacz LCD (8 linii po 20 znaków) sprawia, że obsługa zegara jest przyjemnością. Sterownik posiada m.in. następujące możliwości: zmiana aktualnego czasu, daty, dnia tygodnia oraz numeru i czasu zakończenia aktualnej lekcji lub przerwy
 • programowanie czasu trwania lekcji i przerw
 • przegląd rozkładu lekcji, lekcje normalne i skrócone
 • dzwonienie dodatkowym krótkim dzwonkiem
 • ustawianie czasu trwania dzwonka, dzwonki dodatkowe
 • programowanie dni wolnych w całym roku szkolnym
 • możliwość natychmiastowego (ręcznego) włączenia dzwonka niezależnie od wszystkich zaprogramowanych ustawień
 • bateryjne podtrzymanie danych na wypadek awarii zasilania
 • automatyczna synchronizacja czasu GPS (opcja)
 • Sposób montażu zegara jest maksymalnie uproszczony i sprowadza się do zastąpienia istniejącego włącznika "Elektroniczną Woźną".
  Elektroniczna Woźna posiada standardową 24-ro miesięczną gwarancję producenta.

  Wyświetlacz przeznaczony jest do współpracy ze sterownikiem dzwonków szkolnych „Elektroniczna Woźna”. Służy do wyświetlania bieżącego czasu oraz opcjonalnie czasu do zakończenie lekcji i przerw. 

  SD-MZS-LED Wyświetlacz zegara do elektronicznej woźnej

  Urządzenie zostało wykonane na bazie wyświetlaczy LED o wysokości 100mm, w kolorze czerwonym. Zastosowane wyświetlacze charakteryzują się wysoką jasnością i zapewniają odczyt z odległości do 40m.

  Dla zapewnienia czytelności w różnych warunkach oświetleniowych zastosowano:

  • przednią szybkę z plexiglasu zawierającego warstwę filtrującą światło i poprawiającą kontrast
  • czujnik oświetlania zewnętrznego pozwalający na automatyczną regulację jasności wyświetlaczy.
  Wyświetlacz posiada solidną, metalową obudowę malowaną proszkowo, stylistycznie dopasowaną do sterownika dzwonków „Elektroniczna Woźna”. Wyświetlacz przystosowany jest do zawieszenia na ścianie i przeznaczony jest do pracy wewnątrz budynków. Wyświetlacze wraz ze sterownikiem pozwalają na budowę sieci wyświetlaczy. Pierwszy wyświetlacz podłączany jest do „Elektronicznej Woźnej” a kolejne są podłączane kaskadowo tzn. drugi do pierwszego, trzeci do drugiego. Nie ma ograniczenia na ilość podłączonych wyświetlaczy. Dzięki temu można umieścić wyświetlacze np. przy portierni, w sekretariacie, na korytarzach, na sali gimnastycznej.

  SD-MZS10-KPL Zestaw: sterownik, zdalne sterowanie, 3 sztuki dzwonków szkolnych

  W skład zestawu wchodzą:

  • elektroniczna woźna podstawowa [SD-MZS10] - 1 szt,
  • bezprzewodowy sterownik dzwonka z przyciskiem hermetycznym BSD-202H - 1 szt
  • bezprzewodowy sterownik dzwonka BSD-202 - 2 szt
  • dzwonek szkolny elektroniczny mały DNS - 3 szt
  • Zestaw umożliwia kompletną wymianę istniejącej instalacji w Państwa szkole

  Do instalacji dzwonków na obiekcie wystarczające jest zasilanie 230 V do każdego dzwonka, nie trzeba ciągnąć żadnych przewodów, korytek....
  Z montażem poradzi sobie każdy rzemieślnik.

  "Elektroniczna Woźna" automatycznie i punktualnie będzie sterowała dzwonkiem szkolnym.

  Instrukcja obsługi SD-MZS10 dla szkoły:

  Instrukcja obsługi SD-MZS10 dla Firmy:

  Instrukcja obsługi SD-MZS-LED:

  wyświetlacz - karta katalogowa SD-MZS-LED:

  Ofertę dzwonków szkolnych można znaleźć tutaj!

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

  kod charakterystyka, zakres
  SD-MZS10 woźna - sterownik dzwonka
  SD-MZS10GPS sterownik dzwonka z odbiornikiem GPS
  SD-MZS10-LED wyświetlacz zegara do MZS10
  SD-MZS10-KPL zestaw: sterownik, zdalne sterowanie, 3 dzwonki
  ..

  Sterowniki dzwonków szkolnych

  SD-KS015RS Programowany sterownik dzwonka szkolnego (elektroniczna woźna)

  Nowe urządzenie z klawiaturą membranową.

  Procesorowy sterownik w cyklu 7 dniowym. Umożliwia zaprogramowanie 20 godzin lekcyjnych na dobę w sposób indywidualny rozkład zajęć. Programowanie sterownika odbywa się z 16 przyciskowej klawiatury. Kontrola ustawień widoczna jest na wyświetlaczu alfanumerycznym 2x16 znaków. Bateryjne podtrzymanie pracy zegara to dodatkowy atut pozwalający na uniezależnienie się od kaprysów sieci elektroenergetycznej.

  Podstawowe funkcje produktu oraz jego właściwości:
  - pozwala na ustawienie indywidualnego rozkładu zajęć poprzez zaprogramowanie do 20 godzin lekcyjnych na dobę
  - kopiowanie godzin lekcyjnych i przerw na dowolny dzień tygodnia
  - indywidualne ustawienie długości dzwonka lekcyjnego i przerwy
  - opcja wakacje - dezaktywacja dzwonków na czas ferii zimowych i letnich oraz dni wolnych od nauki
  - automatyczne przejście z czasu letniego na zimowy i odwrotnie
  - wyświetlacz alfanumeryczny 2x16 znaków,
  - ręczne priorytetowe uruchamianie przekaźnika (dzwonka) - przyciskiem
  - wyjście przekaźnikowe o obciążalności 8A 250V AC
  - zasilanie sieciowe (zasilacz wtyczkowy)
  - w komplecie zasilacz wtyczkowy

  Wymiary sterownika: 135 x 100 x 30mm (bez zasilacza)

  Instrukcja obsługi KS015 (datasheet):

  SD-KS029GPS Programowany sterownik dzwonka szkolnego (elektroniczna woźna) z odbiornikiem GPS

  Mikroprocesorowa "Elektroniczna Woźna" to programowany sterownik czasowy służący do automatycznego sterowania dzwonkiem szkolnym. Sterownik umożliwia wygenerowanie 20 lekcji i 20 przerw w ciągu jednej doby. Programowanie lekcji i przerw odbywa się z 16-przyciskowej klawiatury numerycznej. Dodatkowym atutem urządzenia jest synchronizacja czasu GPS. Możliwość podłączenia i synchronizacji do 32 zegarów LED od 1 do 8 cali. Zegary - wyświetlacze można umieścić na korytarzach, w salach lekcyjnych, na sali gimnastycznej, w świetlicy, w pokój nauczycielski, w sekretariacie, portierni.

  Funkcje urządzenia:
  - Programowanie rodzaju lekcji dla każdego dnia niezależnie (lekcje skrócone, lekcje normalne, dzień wolny)
  - Możliwość kopiowania planu lekcji z jednego dnia na inny
  - Programowanie czasów dzwonków (osobno czas trwania dzwonka na przerwę i dzwonka na lekcję)
  - Programowanie dzwonków przedwstępnych
  - Podgląd zaprogramowanych planów, przegląd rozkładu lekcji, lekcje normalne i skrócone
  - Możliwość manualnego załączenia dzwonka niezależnie od zaprogramowanych czasów
  - Łatwy podgląd czasu następnego dzwonka (dzwonka na przerwę, lekcję)
  - Wyświetlanie aktualnej lekcji lub przerwy
  - Zegar czasu rzeczywistego z kalendarzem (wyświetlanie godziny, daty, nazwy dnia tygodnia)
  - Funkcja wakacje, ferie
  - Dwa banki pamięci (lekcje normalne i lekcje krótkie)
  - Pamięć zaprogramowanych ustawień planów w pamięci nieulotnej
  - Synchronizacja czasu GPS
  - Dioda LED sygnalizująca załączenie dzwonka
  - Klawiatura 16-przyciskowa
  - Język polski lub angielski
  - Wyjście przekaźnikowe: 5A 250VAC
  - Pobór mocy: 0,5W
  - Zasilanie: 230V AC  

  Wymiary sterownika: 137 x 100 x 30mm (bez zasilacza)

  Instrukcja obsługi KS029 (datasheet):

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

  kod charakterystyka, zakres
  SD-KS015RS sterownik dzwonków szkolnych
  SD-KS029GPS sterownik dzwonków szkolnych z odbiornikiem GPS
  ...

  Sterownik dzwonków szkolnych bezstresowych i tradycyjnych

  SD-SDSZ001 Sterownik dzwonków szkolnych, bezstresowych i tradycyjnych

  Urządzenia SDSZ01 to kompletny system dzwonków szkolnych bezstresowych obejmujący inteligentny sterownik (elektroniczną woźną) oraz dedykowane głośniki GDSZ01 (w ilości dobranej do wielkości danego budynku). Dużą zaletą systemu jest możliwość wykorzystania istniejącej tradycyjnej instalacji dzwonkowej, co znakomicie ułatwia implementację tego systemu na miejsce standardowych dzwonków szkolnych w dowolnym budynku wyposażonym w taką instalację bez konieczności prowadzenia nowej.
  System umożliwia odtwarzanie dowolnych dźwięków, melodii, fragmentów utworów muzycznych, komunikatów głosowych zapisanych w formacie MP3 na wymiennej karcie pamięci. Każda lekcja i przerwa może mieć ustawiony inny dźwięk. Istnieje także możliwość ustawienia dodatkowych tzw. przeddzwonków zarówno na lekcje jak i przerwy. Regulacja głośności pozwala na dostosowanie systemu do indywidualnych potrzeb jeśli chodzi o głośność systemu dzwonkowego.
  Sterownik posiada także funkcje załączania lekcji skróconych oraz przerwy wakacyjnej a jego zegar zawsze wskazuje dokładną godzinę dzięki możliwości synchronizacji z internetem poprzez wbudowane wi-fi. Urządzenie posiada także dodatkowe wyjście przekaźnikowe 230V umożliwiające jednoczesne wyzwalanie również innych urządzeń np. tradycyjnych dzwonków.
  Automatycznie wygrywa dowolne analogowe dźwięki, muzykę, dzwonki – samodzielnie wgrane na karcie pamięci w formacie MP3, podłącza się bezpośrednio do głośników stosowanych zamiast mechanicznego dzwonka, obsługuje do 14 głośników. zasilanie nominalne 230 VAC

  Karta katalogowa (datasheet):   Instrukcja obsługi PL:

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

  kod charakterystyka, zakres
  SD-SDSZ001 Sterownik dzwonków szkolnych
  ...

  Sterownik dzwonków ze zdalnym sterowaniem

  SD-KS029GPS-KPL Zestaw: sterownik, zdalne sterowanie, 4 sztuki dzwonków bezstresowych
  W skład zestawu wchodzą:

  elektroniczna woźna synchronizowana GPS SD-KS029GPS - 1 szt,
  bezprzewodowy sterownik dzwonka z przyciskiem hermetycznym BSD-202H - 1 szt
  bezprzewodowy sterownik dzwonka BSD-202 - 3 szt
  dzwonek szkolny elektroniczny bezstresowy, nagrywany - 4 szt
  teoretyczny zasięg (w przestrzeni otwartej): 200m - zasięg można zwiększyć przez zastosowanie retransmitera
  Zestaw umożliwia kompletną wymianę istniejącej instalacji w Państwa szkole
  Do instalacji dzwonków na obiekcie wystarczające jest zasilanie 230 V do każdego dzwonka, nie trzeba ciągnąć żadnych przewodów, korytek....


  UWAGA: Możemy zaoferować inne warianty takiego zestawu - z inną woźną i z innymi rodzajami dzwonków. Zapytania na inne konfiguracje prosimy przesyłać e-mailem.

   

  Instrukcja SD-KS029GPS:

  Schemat SD-KS029GPS-KPL:

   

  Ofertę dzwonków szkolnych można znaleźć tutaj!

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

   

  kod ilość charakterystyka, zakres
  SD-KS029GPS-KPL 4 odbiorniki Sterownik ze zdalnym sterowaniem
  ..

  Sterowniki www dzwonków szkolnych

  SD-EDS Wbudowany serwer WWW zapewnia zdalną i wygodną obsługę z dowolnego miejsca na Ziemi. Dosyć spóźniających się zegarów ! Dosyć nie działającego DCF, GPS i innych tego typu rozwiązań. Wbudowany zegar czasu rzeczywistego w oparciu o układ  DS3231. Wersja bezstresowa: Odtwarzanie dowolnego pliku audio zamiast uruchamiania tradycyjnego dzwonka elektrycznego ! Zdefiniuj dzwonek wybierając jeden z plików audio, określ czas trwania dzwonka, czas narastania dźwięku, końcową głośność. W wersji bezstresowej potrzebny jest wzmacniacz 100V i specjalne głośniki zasilane napięciem 100V. Wersja przekaźnikowa działa jak tradycyjna woźna zamykając lub otwierając obwód tradycyjnych dzwonków.

  • Dowolnie definiujesz czas rozpoczęcia lekcji oraz długość jej trwania, a system wylicza czas zakończenia i tworzy plan na cały dzień

  • Inny dzwonek przy rozpoczynaniu lekcji, a inny na jej końcu. Sam tworzysz wzorce sygnałów dzwonienia podając ilość sygnałów oraz czas trwania każdego z nich.

  • Lekcje tworzą plan. Każda lekcja w planie może być aktywna lub nie. Jednym ruchem zmieniasz plan na inny, wcześniej zdefiniowany.


  SD-EDS-S wersja z przekaźnikiem jako elementem wykonawczym (do tradycyjnych dzwonków elektromagnetycznych). Przekaźnik 5A pozwala na włącznie nawet kilkudziesięciu tradycyjnych dzwonków. Dzwonki elektromagnetyczne maja pobór prądu około 100mA. Sposób podłączenia pokazany na rysunku po lewej.

  SD-EDS-G wersja bezstresowa. Do kompletu potrzebny jest wzmacniacz systemu 100V (radiowęzłowy) i głośniki 100V. Do wymaganej ilości głośników oferujemy wzmacniacz odpowiedniej mocy. Oczywiście suma mocy wszystkich głośników nie może przekroczyć mocy wzmacniacza.. Schemat połączenia pokazany na rysunku po lewej.

  SD-EDS-P posiada oba wyjścia: przekaźnikowe i AUDIO


   

  Instrukcja uruchomienia:

  Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym!! lub pytać e-mailem

  kodkanaly charakterystyka, Zakres
  SD-EDS-S przekaźnikowe Sterownik dzwonka Wi-Fi i LAN
  SD-EDS-G audio Sterownik dzwonka Wi-Fi i LAN
  SD-EDS-P przekaźnikowe+audio Sterownik dzwonka Wi-Fi i LAN
  SD-ST2060ST głośnikowe 100V Wzmacniacz do sterownika SD-EDS 100V
  SD-BS1040TS - Głośnik 100V/20W do SD-EDS
  ..

  Sterownik dzwonków szkolnych bezstresowych - współpraca z radiowęzłem lub wzmacniaczem

  SD-ZRA8 Specjalny dzwonek szkolny dostosowany do systemu radiowęzła szkolnego lub wzmacniacza z dużym czerwonym 20 x 80mm wyświetlaczem czasu. Zegar włącza dowolne dźwięki, muzykę i dzwonki samodzielnie wgrane na karcie pamięci lub pendrive w formacie MP3, podłącza się go do wejścia wzmacniacza radiowęzła, posiada dodatkowe wyjście sterujące włączeniem całego systemu radiowęzła, preferencji wejścia i power. W ustawionych godzinach włącza i odtwarza różne dźwięki zaprogramowane w dowolnych godzinach. Gra według zaprogramowanych czasów różne melodie, zapowiedzi słowne, oddzielne komunikaty, zapowiedzi przerwy śniadaniowej, zależnie od ustalonych godzin dzwonków (również okolicznościowe i świąteczne). Wyjście audio do którego podpinamy wzmacniacz 100V a do wzmacniacza odpowiednie głośniki. W zależności od ilości głośników dopieramy odpowiedni wzmacniacz.

  Instrukcja uruchomienia:

   

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

  kod charakterystyka, zakres
  SD-ZRA8 Sterownik dzwonków szkolnych bezstresowych
  ...

  Sterownik dzwonków szkolnych bezstresowych - współpraca z radiowęzłem lub wzmacniaczem

  SD-DGA6 Sterownik dzwonków z generatorem dźwięków do głośnikowych dzwonków bezstresowych - do współpracy ze wzmacniaczami radiowęzłowymi.
                 Sterownik dzwonków szkolnych automatycznie wyzwala dzwonki na lekcje i przerwy. Momenty wyzwalające programowane są indywidualnie dla każdego z siedmiu dni tygodnia, a każdemu z nich przyporządkować można 40 wartości, co ogranicza ilość zajęć lekcyjnych do 20 w ciągu dnia. Do każdej pozycji planu można przypisać jeden z dwóch czasów trwania dzwonka ustawionym w zakresie od 1 do 99 sekund każdy. Podstawowym źródłem zasilania jest sieć 230V a awaryjnym bateria. Zasilanie bateryjne pozwala na ciągłe odmierzanie czasu przy braku napięcia sieciowego, natomiast wszystkie funkcje urządzenia są zablokowane. Komunikację z użytkownikiem zapewnia port USB (możliwość wprowadzenia planu, czasu i daty z komputera). Program do obsługi sterownika do pobrania z naszej strony www.
                 Sterownik zintegrowany jest z generatorem dzwonków bezstresowych do którego pamięci użytkownik ma dostęp również przez drugi port USB. Po podłączeniu generatora do komputera widzimy jego pamięć FLASH jako dodatkowy dysk na który wgrywamy wybrane i przygotowane wcześniej pliki dźwiękowe (pliki muzyczne: dźwięki dzwonków - jeżeli wgramy dwa pliki różne to dzwonek na lekcję będzie inny niż dzwonek na przerwę). Sterownik generuje sygnał AUDIO (wyjście RCA) który podajemy na wejście wzmacniacza radiowęzłowego 100V. W miejsce istniejących dzwonków instalujemy głośniki z naszej oferty, wykorzystując istniejące przewody i podłączamy je do wzmacniacza. (rysunek obok). Generator dostarczamy z przykładowymi plikami muzycznymi. Szkoła jest instytucją publiczną, zatem przy wykorzystywaniu plików muzycznych należy się upewnić, że wybrany plik nie podlega ochronie praw autorskich.

                 Sterownik posiada też wyjście przekaźnikowe, które może być wykorzystane do podłączenia tradycyjnych dzwonków lub do włączania wzmacniacza czy też preferencji wejścia.

   

  Instrukcja uruchomienia:

   

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

  kod charakterystyka, zakres
  SD-DGA6 Sterownik dzwonków tradycyjnych i bezstresowych
  ...