PROCESOROWY STEROWNIK BRAM garażowych i ogrodzeniowych

.
(1kB)
(1kB)

(1kB)
(1kB)
Symbol   Opis

Cena[zł]

SBGO-1   Sterownik bram garażowych i ogrodzeniowych (jeden pilot)

656.00

SBGO-P   Dodatkowy pilot  

56.00

Podnośnik bramy garażowej

928.00

  Siłownik bramy skrzydłowej

720.00

SBGO-FOT Fotokomórka do SBGO

136.00

.
Urządzenie zbudowane jest na bazie mikroprocesora, co umożliwia co umożliwia modyfikowanie programu , tzn producent może na zlecenie klienta wprowadzić zmiany w programie. Zastosowane tutaj triakowe, fazowo sterowane  układy łączące zapewniają łagodny start i stop silników, a co za tym idzie, większą trwałość i niezawodność sterowanych mechanizmów napędowych bram w porównaniu z powszechnie stosowanymi sterownikami przekaźnikowymi.
.
ZASTOSOWANIE
Sterownik umożliwia  sterowanie dwoma bramami; BRAMĄ DWUSKRZYDŁOWĄ lub JEDNOSKRZYDŁOWĄ (przesuwaną) napędzaną silnikami prądu stałego 24V     silniki (M1,M2).  BRAMĄ JEDNOSKRZYDŁOWĄ (podnoszoną garażową) napędzaną silnikiem prądu stałego 24V silnik (M3). 
.

.
Sterownik  w sposób automatyczny odmierza i śledzi odległości robocze poszczególnych mechanizmów w trakcie ich ruchu , przed osiągnięciem położenia krańcowego zmniejsza prędkość silnika,  po czym go  wyłącza po wykryciu zwiększonego obciążenia (spadku SEM) w położeniu krańcowym. 
Program ten pozwala na stosowanie siłowników i  mechanizmów napędowych które nie posiadają wyłączników krańcowych. Zastosowanie tego rozwiązania powoduje wyeliminowanie w urządzeniu elementów stykowych a więc zwiększa niezawodność i upraszcza czynności montażowe.

UKŁADY PRZECIĄŻENIOWE - każdy napęd wyposażony jest w  układ przeciążeniowy, który testuje obciążenie silnika i po wykryciu przekroczenia zadanej wartości program w czasie 1/100 sek. przełącza napęd na hamowanie przeciw prądem. Zastosowanie tego systemu daje proste i skuteczne zabezpieczenie przed następstwami zablokowania bramy w czasie jej ruchu, powodując natychmiastowe zatrzymanie i cofnięcie napędu w przypadku gdy skrzydło bramy napotka opór mechaniczny STEROWNIK umożliwia opcjonalne dołączenie wyłączników krańcowych (kontaktrony) i fotokomórek. Schemat przedstawia sposób ich podłączenia

.