Katalogi, Poradniki i Literatura - wydawnictwo BTC cz.I

CENY WYDAWCY!!!

 

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

LITBTC01

"Eagle, pierwsze kroki"
 

BTC

NAKŁAD WYCZERPANY

 
Eagle jest jednym z najpopularniejszych na świecie zintegrowanych pakietów do projektowania płytek drukowanych. Jego popularność wywodzi się między innymi z dostępności bezpłatnej wersji, charakteryzującej się dużymi walorami i możliwościami użytkowymi, niewielkimi wymaganiami w stosunku do komputera i łatwej do przyswojenia obsłudze. Jest to także jeden z niewielu programów CAD/EDA dla elektroników dostępny w wersji dla systemu Linux. Wszystkie te cechy oraz niska cena wersji komercyjnej programu powodują, że przebojem wchodzi on także do naszego kraju.
Książka jest pierwszym w języku polskim kompletnym podręcznikiem, w którym przedstawiono tajniki obsługi Eagle’a. Autor książki, wykorzystując ten program od lat do realizacji projektów komercyjnych, szczególnie dużo miejsca poświęcił trudniejszym elementom jego obsługi. Dzięki temu nauka obsługi programu nie sprawi trudności także tym Czytelnikom, którzy po raz pierwszy korzystają z narzędzia tego typu.

Autor: Henryk Wieczorek
Wydanie I
Stron: 238
Format: B5
Oprawa: twarda
 

 

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

LITBTC02

"Mikroklocki - Mikroprocesory dla początkujących"
 

BTC

70,00

 
Żaden elektronik nie ma wątpliwości co do tego, że współczesna cywilizacja bez mikrokontrolerów istnieć nie może. Pomimo swojej powszechności, mikrokontrolery są nadal dla wielu - i to nie tylko początkujących - elektroników podzespołami tajemniczymi i trudnymi w stosowaniu. Autor książki pokazuje na prostych przykładach, że w rzeczywistości jest inaczej: proponuje Czytelnikom inteligentną zabawę z mikrokontrolerami, która przypomina - lubiane przez „dużych” i „małych” - budowanie z klocków Lego.

Jeżeli chcesz poznać mikrokontrolery od postaw, dobrze się przy tym bawiąc, ta książka jest dla Ciebie!

Autor: Jacek Andrzej Michalski
Stron: 262
Format: B5
Oprawa: twarda
 

 

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

LITBTC03

"Sztuka programowania mikrokontrolerów AVR - podstawy".
 

BTC

70,00

 

Książka stanowi źródło wiedzy na temat technik programowania w asemblerze mikrokontrolerów z rodziny AVR produkowanych przez firmę Atmel. W książce zawarto informacje dotyczące budowy mikrokontrolerów AVR (opis m.in. rdzenia, pamięci programu, pamięci danych, rejestrów specjalnych mikrokontrolera), opis języka asembler (m.in. kompletna lista rozkazów, opis najważniejszych dyrektyw kompilatora) oraz prezentację podstawowych narzędzi do tworzenia i symulacji oprogramowania. W części praktycznej poruszono wybrane zagadnienia z arytmetyki mające zastosowanie w programowaniu oraz przedstawiono podstawowe algorytmy rozwiązujące typowe zagadnienia spotykane w technice mikroprocesorowej.


Autor: Jacek Andrzej Michalski
Stron: 353
Format: B5
Oprawa: twarda
 

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

LITBTC04

"Sztuka programowania mikrokontrolerów AVR - przykłady".
 

BTC

69,00

 
Kontynuacja rozważań rozpoczętych w książce "Sztuka programowania mikrokontrolerów AVR - podstawy". W książce opisano praktyczne sposoby obsługi najpopularniejszych układów peryferyjnych dołączanych do mikrokontrolerów AVR, w tym alfanumerycznych wyświetlaczy LCD, 7-segmentowych wyświetlaczy LED, układów transmisji szeregowej (RS232, I2C), zewnętrznej pamięci RAM. Dodatkowo w książce zaprezentowano często wykorzystywane w projektach procedury obsługi pamięci EEPROM oraz przykład realizacji wielopoziomowego menu. Przykłady zostały napisane w asemblerze z wykorzystaniem szeroko dostępnych i bezpłatnych narzędzi programowych.

Książka dla wszystkich elektroników, którzy chcą poznać budowę mikrokontrolerów AVR i sposób ich programowania w asemblerze.



Autor: Andrzej Pawluczuk
Wydanie: I
Stron: 293
Format: B5
Oprawa: twarda
 

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

LITBTC05

Moduły GSM w systemach mikroprocesorowych

BTC

75,00

 

Informacje o budowie, parametrach, sposobach sterowania i programowania, a także o aplikacjach popularnych w naszym kraju modułów GSM (m.in. Motorola G24, Ericsson/Wavecom GR47 i 48). W przykładowych aplikacjach wykorzystano popularne mikrokontrolery (z rodziny AVR i MCS51).
Technologia GSM (Global System for Mobile Communication) zdominowała współczesną telefonię bezprzewodową, jest także najczęściej stosowanym rozwiązaniem w systemach komunikacji bezprzewodowej M2M (Man-to-Machine lub Machine-to-Machine) oraz telemetrii. Stało się tak dzięki szybkiemu obniżaniu przez producentów cen modemów GSM oraz coraz prostszej ich obsłudze.
W książce przedstawiono podstawowe informacje o budowie, parametrach, sposobach sterowania i programowania, a także o aplikacjach popularnych w naszym kraju modułów GSM (m.in. Motorola G24, Ericsson/Wavecom GR47 i 48). Przedstawiono w niej kilka przykładowych projektów ilustrujących sposoby obsługi modułów GSM za pomocą popularnych mikrokontrolerów. Autor przygotował projekty o dużych walorach praktycznych, są to bowiem: prosty system alarmowy ze zdalnym powiadamianiem, system zdalnej akwizycji danych, system mobilnego monitoringu do samochodów i inne. Dzięki szczegółowym opisom przykładowych aplikacji i programów sterujących, Czytelnicy mogą zapoznać się z rozwiązaniami praktycznymi, stosowanymi także w aplikacjach przemysłowych.

Autor: Jacek Bogusz
Wydanie: I
Stron: 192
Format: B5
Oprawa: twarda

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

LITBTC06

Mikrokontrolery AVR w praktyce 

BTC

63,00

 

Mikrokontrolery AVR są niewątpliwie rynkowym hitem firmy Atmel i to nie tylko w naszym kraju. W związku z tym, z całą pewnością prezentowana przez nas książka będzie cieszyła się dużą popularnością wśród Czytelników zwłaszcza, że jest to pierwsze na naszym rynku wydawniczym poważne opracowanie poświęcone tym mikrokontrolerom. Książka składa się z dwóch zasadniczych (na które składają się trzy części książki) części, z których ucieszą się zarówno początkujący, którzy chcą dokładnie poznać rdzeń AVR (i oczywiście jego działanie) jak i Ci, których szczególnie interesują aspekty praktyczne, czyli po prostu AVR-y w działaniu. Istotne dla Czytelników książki jest to, że autor - pomimo tego, że w części “teoretycznej” korzystał z oryginalnej dokumentacji Atmela - uniknął powielania (przynajmniej niektórych) zawartych w niej błędów. Cenną cechą książki jest także to, że część przykładów ilustrujących m.in. działanie rozkazów asemblera została opracowana w taki sposób, że wyraźnie na nich widać działanie omawianych poleceń. W części “teoretycznej” opisano zarówno listę rozkazów, jak i - bardzo szczegółowo - budowę i zasady funkcjonowania najważniejszych bloków peryferyjnych (układu przerwań, budowę i sposoby adresowania pamięci, timerów, watchodga, rejestrów itp.) mikrokontrolera AT90S2313. 

Autor: Jarosław Doliński
Wydanie: II poprawione
Stron: 452
Format: B5
Oprawa: twarda

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

LITBTC07

Lampy elektronowe w aplikacjach audio

BTC

63,00

 

Lampy elektronowe zostały wyparte ze sprzętu powszechnego użytku przez półprzewodniki pod koniec lat 70. ubiegłego stulecia, ale od kilku lat przeżywają swój renesans, przede wszystkim w technice audio. Rosnąca popularność lamp umożliwiła przygotowanie nowego, poprawionego i znacznie poszerzonego wydania tej książki, w którym uwzględniono większość sugestii zgłaszanych przez Czytelników wydania pierwszego.
Książka jest przeznaczona dla wszystkich elektroników, którzy chcą samodzielnie budować różnego rodzaju lampowe układy audio. Zawarty w niej przejrzysty i kompleksowy kurs projektowania układów lampowych, wiele praktycznych przykładów wspartych najważniejszymi elementami teorii oraz parametry i charakterystyki wybranych lamp są dobrym materiałem pozwalającym podjąć samodzielne próby budowania urządzeń z lampami elektronowymi. Dodatkowo w książce zaprezentowano narzędzia programowe wspomagające projektowanie układów lampowych.

Autor: Aleksander Zawada
Wydanie: II
Stron: 360
Format: B5
Oprawa: twarda

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

 

 

 

 

 

 

 

 

LITBTC08

Projektowanie systemów mikroprocesorowych

BTC

70,00

 
Idealna książka dla wszystkich elektroników projektujących urządzenia wykorzystujące mikroprocesory. W książce znajduje się wiele praktycznych informacji dotyczących projektowania systemów cyfrowych zbudowanych z wykorzystaniem mikrokontrolerów. Uwagi praktyczne dotyczące wykorzystania konkretnego mikrokontrolera w takim, a nie innym układzie pracy, odnoszą się do najpopularniejszych w naszym kraju typów mikrokontrolerów: zwłaszcza mikrokontrolerów rodziny '51 (przede wszystkim najprostszych układów firmy Atmel), a także układów PIC i AVR. W książce opisano m.in.: Sposoby zasilania systemu mikroprocesorowego; Układy generowania sygnału zerującego; Układy generowania sygnału zegarowego; Budowę wewnętrzną portów wejścia/wyjścia typowych mikrokontrolerów; Magistrale transmisji danych systemu mikroprocesorowego; Sposoby dołączania zewnętrznej pamięci programu i danych; Łącza równoległe; Łącza szeregowe (RS-232, RS-485, I2C, interfejs SPI, interfejs 1-Wire); Stosowanie czujników stykowych i optoelektronicznych; Dołączanie klawiatury matrycowej; Sterowanie wyświetlaczami LED i LCD; Budowanie układów wyjściowych dużej mocy. Rozwiązania układowe są wsparte przykładowymi funkcjami napisanymi w języku C, który upowszechnił się wśród programistów mikrokontrolerów. Przykładowe programy napisano w sposób ukazujący rozwiązanie problemu, co pozwoliło na uniezależnienie się od platformy sprzętowej.

Specjalnie na cele książki autor opracował zestaw ewaluacyjny z mikrokontrolerem AT90S2313, na bazie którego opracował 11 projektów (w tym całkiem interesującą grę). Na ich przykładzie autor przedstawia szereg zagadnień związanych z programowaniem mikrokontrolerów AVR, w tym m.in.: obsługę wyświetlacza LCD, klawiatury, interfejsów: 1-Wire, I2C, RS232 i USB (prawdziwe USB 2.0!), a także realizację sterowania PWM i przetwornika A/C na bazie komparatora analogowego wbudowanego w mikrokontroler. To oczywiście nie wszystkie przedstawione w książce przykłady. Warto tu zwrócić uwagę na to, że autor udostępnił kody źródłowe wszystkich programów, które zostały napisane w AVR-GCC (czyli języku C). Z jednej strony jest to dość poważne wyzwanie dla konstruktorów mniej obeznanych z jezykami wysokiego poziomu, z drugiej strony kompilator jest dostępny bezpłatnie i nauka C - choćby “przymusowa” - z pewnością nie zaszkodzi żadnemu elektronikowi. Rozpoczęcie pracy z kompilatorem AVR-GCC ułatwia przystępnie opisany sposób instalacji tego narzędzia i jego integracji z AVR Studio. Moim zdaniem książka jest prawdziwym kompendium wiedzy - nie tylko dla początkujących - na temat budowy mikrokontrolerów AVR. Należy ją tak traktować, pomimo skupienia się autora na bardzo szczegółowym omówieniu jednego z najprostszych mikrokokontrolerów z tej rodziny, ale taki wybór uważam za trafny: AT90S2313 jest dość tani, jego rdzeń jest praktycznie identyczny z nieco “większymi” mikrokontrolerami z tej rodziny, a możliwości w zupełności wystarczające do większości całkiem poważnych zastosowań - czego dowodzą m.in. przykłady zamieszczone w książce. Całość - tradycyjnie dla Wydawnictwa BTC - w twardej, szytej oprawie. Wydawnictwo pokusiło się o miły prezent dla Czytelników książki: znajduje się w niej bowiem wkładka (rodzaj folderka) z listą rozkazów AVR i szeregiem innych informacji, które dobrze jest mieć “pod ręką” podczas pracy nad projektem.

Autor: Paweł Hadam
Wydanie: I
Stron: 216
Format: B5
Oprawa: twarda

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

LITBTC09

Silniki elektryczne w praktyce elektronika

BTC

75,00

NOWOŚĆ
Książka jest poradnikiem-przewodnikiem po nowoczesnych silnikach elektrycznych małej mocy (m.in. synchronicznych, asynchronicznych, BLDC i innych często stosowanych w systemach mechatronicznych). Autor zawarł w niej wiele praktycznych informacji na temat zasad działania i budowy elektronicznych sterowników do silników tego typu, w tym rozwiązań opartych na mikrokontrolerach, także wyposażonych w wyspecjalizowane moduły sprzętowe do obsługi sterowania silników. Uzupełnieniem treści książki są materiały katalogowe dotyczące dostępnych na rynku silników elektrycznych oraz współpracujących z nimi sterowników o funkcjonalności i parametrach umożliwiających stosowanie ich w aplikacjach przemysłowych.

Autor: Jacek Przepiórkowski
Wydanie II
Stron: 264
Format: B5
Oprawa: twarda

 

 

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

 

 

LITBTC10

Mikrokontrolery w systemach zdalnego sterowania

BTC

61,00

 
Książka "Mikrokontrolery w systemach zdalnego sterowania" to kompendium poświęcone współczesnym systemom zdalnego sterowania. Autor zawarł w książce informacje o podzespołach stosowanych w urządzeniach zdalnego sterowania, budowie torów nadawczych i odbiorczych, protokołach (RC5, RECS80, NEC, Sony SIRCS, Denon, Nokia NRC17, Motorola, Daewoo, ITT i wiele innych) i sposobach kodowania i dekodowania przesyłanych danych, a także czynnikach mających wpływ na ograniczenie zasięgu i zmniejszenie pewności transmisji. Zagadnienia teoretyczne zilustrował programami dla mikrokontrolerów, w których zaimplementował protokoły stosowane w systemach zdalnego sterowania, a także dwunastoma przykładowymi projektami (niektóre wykonane w kilku wariantach) wykonanymi na mikrokontrolerach z rodziny '51. Interesującym uzupełnieniem informacji zawartych w książce jest opis sprzętowego dekodera RC5 (w języku Verilog) zrealizowanego w układzie CPLD. Zagadnienia techniczne zostały wzbogacone rysem historycznym, w ramach którego autor przedstawił rozwój systemów zdalnego sterowania od końca lat 40. ubiegłego wieku.
Książka jest przeznaczona dla elektroników zajmujących się zawodowo i hobbystycznie budową i testowaniem systemów zdalnego sterowania. Może być wykorzystywana podczas wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych przez studentów wydziałów elektroniki wyższych uczelni technicznych.

Autor: Zbigniew Hajduk
Wydanie: I
Stron: 215
Format: B5
Oprawa: twarda

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

 

 

LITBTC11

Projektowanie układów analogowych. Poradnik praktyczny.

BTC

67,00

 
Książka równie niepowtarzalna jak jej autor. Jest to jedyny w swoim rodzaju przewodnik po tajnikach projektowania układów analogowych, napisany zgodnie z duchem doświadczonego praktyka, którego podstawowym celem jest zrozumieć dlaczego coś nie działa tak jak powinno.

Fragmenty z książki:
"(...) Dlaczego interesuje nas usuwanie usterek? Dlatego, że nawet najlepsi inżynierowie podejmują się wykonywania projektów, tak trudnych i stanowiących tak duże wyzwania, że opracowane układy często nie działają tak jak miały działać - a przynajmniej nie od razu(...)"

"(...) Jest duża szansa na to, że prawo Murphy'ego zaatakuje nawet nasze najlepsze projekty. Ale ja mogę sprawić, żeby prawo Murphy'ego pracowało dla mnie: 'Jeżeli coś może się nie udać, to na pewno się nie uda'. Na przykład, jeżeli jeżdżę samochodem z gaśnicą, jeżeli jestem przygotowany do gaszenia dowolnego pożaru, to czy - zgodnie z prawem Murphy'ego - uchroni mnie to przed pożarem w aucie? Ta myśl usłyszana po raz pierwszy brzmi głupawo. Ale, jeżeli jestem typem osoby drobiazgowej poruszającej się z gaśnicą, to mogę być również staranny i nie wykonywać głupot mogących wywołać pożar (...)"

"(...) W książce mówię o świecie prawdziwej elektroniki i przykładach pomyłek, głupich błędów oraz o tym, jak wybrnąć z sytuacji, w której błędy się pojawiły. Mówimy o Problemach przez duże "P" i o tym jak ich unikać (...)."
Robert A. Pease

Autor: Robert A. Pease
Tytuł oryginału: Troubleshooting Analog Circuits
Tłumaczenie: Mieczysław Kręciejewski
Wydanie: I
Stron: 270
Format: B5
Oprawa: twarda
 

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

 

 

LITBTC12

LPC2000 - Mikrokontrolery z rdzeniem ARM7.

BTC

70,00

 
Mikrokontrolery z rdzeniem ARM od wielu lat budzą duże emocje - są one powszechnie spotykane w telefonach komórkowych, grach multimedialnych, nawigacjach samochodowych, routerach czy palmtopach. Są to układy charakteryzujące się wysoką wydajnością (m.in. 32-bitowy rdzeń) z wbudowanymi licznymi układami peryferyjnymi i, co wydaje się najważniejsze, są one oferowane przez wielu producentów (m.in. Atmel, Freescale, NXP, Texas Instruments). Ponieważ układy różnych producentów są zbudowane w oparciu o wspólny rdzeń, wiele narzędzi programowych (np. kompilatory) czy sprzętowych (np. interfejsy JTAG) jest wspólnych dla wielu rodzin mikrokontrolerów.
W książce zawarto praktyczne wprowadzenie w świat programowania w języku C mikrokontrolerów z rdzeniem ARM7. Przykłady zawarte w książce pokazują sposób wykorzystywania zasobów wbudowanych w mikrokontrolery z rodziny LPC2000 firmy NXP, które są obecnie najpopularniejszymi układami stosowanymi przez konstruktorów.

Autor: Lucjan Bryndza
Wydanie I
Stron: 216
Format: B5
Oprawa: twarda

Uwaga! Przykłady zaprezentowane w książce można samodzielnie uruchomić wykorzystując zestaw ZL9ARM z modułem ZL10ARM_2142.

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

 

 

LITBTC13

Układy FPGA w przykładach.

BTC

70,00

 
Książka jest kompleksowym przewodnikiem po nowoczesnych układach FPGA, prezentującym od strony praktycznej - na różnorodnych, bogato komentowanych przykładach - rozwiązania techniczne zastosowane w układach FPGA z rodziny Spartan 3 firmy Xilinx. Przykłady zamieszczone w książce przystosowano do implementacji na platformach sprzętowych opracowanych przez autorów (w tym zestaw ZL9PLD + ZL10PLD), co wydatnie zwiększa praktyczne walory publikacji.
Kompleksowość prezentacji omawianych zagadnień oraz duża liczba opisanych przykładów (wszystkie przygotowane w języku VHDL), pozwala traktować książkę jako podręcznik dla studentów oraz inżynierów zamierzających poznać od strony praktycznej zarówno podstawy języka VHDL, jak i zasady korzystania z wewnętrznych bloków funkcjonalnych układów Spartan 3 oraz sposoby dołączania do FPGA elementów zewnętrznych i urządzeń peryferyjnych. Duży nacisk na praktyczne aspekty stosowania nowoczesnych układów programowalnych czyni z książki doskonałą lekturę także dla szerokiego grona amatorów współczesnej elektroniki, którzy chcą poszerzyć i/lub uaktualnić swoją wiedzę.

Autorzy: Jacek Majewski, Piotr Zbysiński
Wydanie: I
Stron: 224
Format: B5
Oprawa: twarda

Uwaga! Przykłady zaprezentowane w książce można samodzielnie uruchomić wykorzystując zestaw ZL9PLD z modułem ZL10PLD.

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

 

 

LITBTC14

Protel DXP pierwsze kroki.

BTC

70,00

              
Protel DXP jest najpopularniejszym w naszym kraju i jednym z najbardziej popularnych na świecie pakietów narzędziowych EDA dla elektroników.
W książce zawarto łatwy w przyswojeniu kurs, który krok po kroku prowadzi Czytelnika po "zakamarkach" tego niezwykle rozbudowanego pakietu. Dzięki niemu można poznać sposoby obsługi i konfigurację edytorów schematów, płytek drukowanych i elementów bibliotecznych. Większość zagadnień zilustrowano przykładami, które ułatwiają samodzielnie przetestowanie możliwości pakietu.

Autor: Marek Smyczek
Wydanie: I
Stron: 264
Format: B5
Oprawa: twarda

 

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

 

 

LITBTC15

Analogowe układy elektroniczne.

BTC

63,00

 
Powszechna cyfryzacja współczesnej elektroniki nie wyeliminowała z aplikacji układów analogowych, w wielu przypadkach wręcz stymuluje ich szybki rozwój. Między innymi dlatego znajomość podstawowych rozwiązań układowych z techniki analogowej jest koniecznością, zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów poważnie traktujących swoje hobby.
Autor książki, wykorzystując uproszczony aparat matematyczny, omówił podstawowe zagadnienia istotne dla projektantów układów analogowych. Przedstawiono między innymi zasady działania i podstawowe aplikacje wzmacniaczy mało- i wielkosygnałowych, różnych konfiguracji generatorów oraz filtrów, mieszaczy częstotliwości, a także rozwiązania układowe stosowane w technice impulsowej. Osobny rozdział poświęcono pętli PLL, która jest powszechnie stosowana między innymi we współczesnych układach PLD i mikroprocesorach.

Autor: Józef Boksa
Stron: 254
Format: B5
Oprawa: twarda

 

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

 

 

LITBTC16

Lokalne interfejsy szeregowe w systemach cyfrowych.

BTC

66,00

 
Książka zawiera zbiór podstawowych informacji na temat lokalnych interfejsów szeregowych stosowanych najczęściej we współczesnych systemach mikroprocesorowych. Jest ona przeznaczona zarówno dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tej dziedzinie, jak i dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę czy też wykonać aplikację opartą na układach wyposażonych w któryś z opisanych interfejsów. W książce zamieszczono wszelkie informacje niezbędne do zrozumienia zasady działania interfejsów, omówiono także protokoły wymiany danych stosowane podczas transmisji danych za pomocą tych interfejsów.
Nie ma w niej odpowiedzi na często zadawane pytanie "który interfejs jest najlepszy?". Autor skupił się na rozwiązaniach praktycznych i prezentacji przykładów programów napisanych dla interfejsów sprzętowych wbudowanych w popularne mikrokontrolery, jak i realizujących funkcje interfejsów wyłącznie na drodze programowej za pomocą uniwersalnych zasobów mikrokontrolera.
Szczegółowo omówiono zagadnienia związane z transmisją danych przy użyciu interfejsów szeregowych takich, jak: I2C, SMBus, SPI, Microwire oraz 1-Wire. Opisano wiele gotowych rozwiązań programowych i sprzętowych, włączając w to specjalizowane kontrolery oraz rozwiązania stosowane w celu galwanicznej separacji obwodów nadajnika i odbiornika danych. Szczególnie dużo miejsca poświęcono interfejsom I2C oraz SPI, jako najbardziej rozpowszechnionym wśród mikrokontrolerów 8- i 16-bitowych.

Autor: Jacek Bogusz
Wydanie: I
Stron: 176
Format: B5
Oprawa: twarda

 

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

 

 

LITBTC17

Mikrokontrolery 68HC08 w praktyce.

BTC

70,00

 
W książce zawarto opis mikrokontrolerów rodziny 68HC08 firmy Freescale (wcześniej Motorola). Oprócz zaprezentowania architektury mikrokontrolerów oraz sposobów obsługi układów peryferyjnych, autorzy opisują najważniejsze narzędzia programistyczne. Ponadto w książce znajduje się wiele praktycznych przykładów i fragmentów programów.
Książka jest przeznaczona dla wszystkich miłośników techniki mikroprocesorowej, wykorzystujących mikrokontrolery z rodziny HC08. Wiele informacji zawartych w książce może być przydatnych studentom wydziałów elektroniki, automatyki i informatyki wyższych uczelni technicznych, jak również inżynierom-konstruktorom systemów mikroprocesorowych.

Autorzy: H. Kreidl, G. Kupris, P. Dilger
Tytuł oryginału: 68HC08 Mikrocontroller erfolgreich anwenden
Tłumaczenie: Mieczysław Kręciejewski
Stron: 328
Format: B5
Oprawa: twarda

 

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

 

 

LITBTC18

Mikrokontrolery 8051 w praktyce.

BTC

61,00

 
Książka dla wszystkich elektroników, którzy chcą poznać budowę i sposób programowania mikrokontrolerów z rodziny 8051. Zagadnienia teoretyczne, które są niezbędne dla zrozumienia architektury i sposobu działania tych mikrokontrolerów, zostały bogato zilustrowane przykładami.
W książce przedstawiono:
- architekturę mikrokontrolerów rodziny 8051;
- działanie i konfigurację modułów peryferyjnych;
- konfigurację pamięci i sposoby jej adresowania;
- budowę i możliwe konfiguracje portów I/O;
- budowę systemu obsługi przerwań;
- sposoby ograniczania poboru mocy przez mikrokontrolery;
- listę instrukcji;
- funkcje rejestrów SFR;
- narzędzia programowe, w tym bezpłatne kompilatory C/ASM;
- programatory równoległe oraz ISP;
- 11 przykładowych projektów ilustrujących obsługę magistral: 1-Wire, I2C, SPI i RS232, sterowanie wyświetlaczy alfanumerycznych LCD,
  obsługę przycisków i klawiatur, sterowanie diod świecących, wyświetlaczy LED oraz obciążeń zasilanych z sieci energetycznej.

Autor: Tomasz Starecki
Stron: 296
Format: B5
Oprawa: twarda

Uwaga! Przykłady zaprezentowane w książce można samodzielnie uruchomić wykorzystując zestaw ZL1MCS51.

 

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

 

 

LITBTC19

Mikrokontrolery AVR ATmega w praktyce.

BTC

75,00

 
W książce zawarto informacje o architekturze, asemblerze, narzędziach programowych i technikach programowania mikrokontrolerów AVR, ze szczególnym uwzględnieniem układów z grupy ATmega. Najlepszą metodą poznania architektury, cech i możliwości funkcjonalnych mikrokontrolerów są praktyczne próby z ich zastosowaniem, dlatego w książce zawarto wiele ćwiczeń ilustrujących różnorodne zastosowania mikrokontrolerów. Przedstawiono także budowę zestawu uruchomieniowego (ZL3AVR), pozwalającego na samodzielne wykonanie wszystkich opisanych przykładów.
Książka jest przeznaczona dla wszystkich miłośników techniki mikroprocesorowej, którzy zamierzają wykorzystywać w swoich projektach mikrokontrolery AVR. Wiele informacji zawartych w książce może być przydatnych studentom wydziałów elektroniki, automatyki i informatyki wyższych uczelni technicznych, jak również inżynierom-konstruktorom systemów mikroprocesorowych.

Autor: Rafał Baranowski
Wydanie: I
Stron: 390
Format: B5
Oprawa: twarda

Uwaga! Przykłady zaprezentowane w książce można samodzielnie uruchomić wykorzystując zestaw ZL3AVR.

 

Symbol

tytuł

wydawnictwo

Cena [zł]

 

 

LITBTC20

Mikrokontrolery AVR ATtiny w praktyce.

BTC

74,00

 
Książka zawiera informacje o architekturze, asemblerze, narzędziach programowych i technikach programowania mikrokontrolerów AVR ATtiny. Najlepszą metodą poznania architektury, cech i możliwości funkcjonalnych mikrokontrolerów są praktyczne ćwiczenia z ich zastosowaniem, dlatego w książce zawarto wiele tego typu materiałów z różnorodnymi zastosowaniami mikrokontrolerów. Przedstawiono także budowę zestawu uruchomieniowego, który pozwala na samodzielne wykonanie wszystkich opisanych przykładów.
Książka jest przeznaczona dla wszystkich miłośników techniki mikroprocesorowej, którzy zamierzają wykorzystywać w swoich projektach mikrokontrolery AVR. Wiele informacji zawartych w książce może być przydatnych studentom wydziałów elektroniki, automatyki i informatyki wyższych uczelni technicznych, jak również inżynierom-konstruktorom systemów mikroprocesorowych.

Autor: Rafał Baranowski
Stron: 381
Format: B5
Oprawa: twarda

Uwaga! Przykłady zaprezentowane w książce można samodzielnie uruchomić wykorzystując zestaw ZL4AVR.

 
 

 Inne książki wydawnictwa BTC

 
zapraszamy do sklepu internetowego

Wszystkie ceny zawierają VAT