zapraszamy do sklepu internetowego

Narzędzia programisty, komilatory

wejście do sklepu internetowego

.
(1kB)
(1kB)

(1kB)
(1kB)
Symbol Opis  
EPLUS2004/01 Elektronika Plus 1/04  
 


Pełny kurs BASCOM College w tym:
- BASCOM forum
- Płytka testowa AVT2500
- 3 wersje kompilatora (BASCOM LT + BASCOM '51 Demo + BASCOM AVR Demo)
- Podarki Marka Albertsa (obsługa FC + obsługa kart CF)
- 66 BASCOM-owych projektów
- Noty katalogowe i aplikacje mikrokontrolerów '51 AVR

Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
o szczegóły prosimy pytać e-mailem

.
(1kB)
(1kB)

 

 

 

 

(1kB)
(1kB)

Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
o szczegóły prosimy pytać e-mailem

symbol

opis

 
BASCOM8051 KOMPILATOR BASCOM 8051 WERSJA STANDARD  
BASCOMAVR KOMPILATOR BASCOM AVR WERSJA STANDARD  
.

Pełna wersja znanego i bardzo popularnego kompilatora języka BASIC dla mikrokontrolerów AVR. Bascom AVR jest jednym z najpopularniejszych na świecie kompilatorów Basica dla mikrokontrolerów AVR. Może współpracować z Windows 95/98/Me/NT/2000/XP. Jest to - poza samym kompilatorem - kompletne środowisko projektowe (IDE), w skład którego wchodzi debugger, symulator, terminal, a także moduł obsługi emulatorów i programatorów (także ISP). Składnia języka jest bliska VisualBasicowi. W język Bascom AVR wbudowano wiele instrukcji zapewniających m.in. łatwą obsługę wyświetlaczy LCD (znakowych i graficznych), realizujących operacje zmiennoprzecinkowe, obliczenia czasu i daty, obsługę układów z interfejsami SPI, UART, I2C i 1-Wire, obsługę klawiatury PC i matrycowej, odbiór i nadawanie kodów zdalnego sterowania w systemie RC5, a także obsługę stosu TCP/IP na układzie W3100A. Bascom wyposażono w moduł obsługi programatora STK200 (z którym jest kompatybilny oferowany przez nas ZL2PRG).

Projekty przygotowane za pomocą Bascoma AVR można kompilować na dowolny mikrokontroler z listy obsługiwanych: ATtiny12/12L/12V, ATtiny15L, ATtiny22L, ATtiny26/26L, AT90S1200, AT90S2313, AT90S2323, AT90LS2323, AT90S2333, AT90LS2333, AT90S2343, AT90LS2343, AT90S4414, AT90S4433, AT90LS4433, AT90LS4434, AT90S4434, AT90S8515, AT90S8535, AT90LS8535, ATmega103/103L, ATmega603/603L, ATmega128/128, ATmega16/16L, ATmega161/161L, ATmega162/162L/162V, Atmega163/163L, ATmega32/32L, Atmega323/323L, ATmega64/64L, ATmega8/8L, ATmega8515/8515L, ATmega8535/8535L i AT86RF401.
Bascom umożliwia także symulowanie działania programu przed zaprogramowaniem mikrokontrolera.

Cena zakupu obejmuje CD-ROM z kompilatorem i plikiem aktywującym. Dowodem posiadania licencji (prawa użytkowania oprogramowania) jest faktura zakupu. Bascom AVR należy zarejestrować na stronie producenta: http://www.mcselec.com/register.htm MCS Electronics udziela wsparcia technicznego (w językach: angielskim i niemieckim) wyłącznie zarejestrowanym użytkownikom Bascoma pod adresem e-mail: support@mcselec.com.

.
.
(1kB)
(1kB)

(1kB)
(1kB)
Symbol Opis  
BASCOMAVR KOMPILATOR BASCOM AVR - wersja standardowa  
 

Bascom AVR jest jednym z najpopularniejszych na świecie kompilatorów Basica dla mikrokontrolerów AVR.

Programowanie w języku Bascom jest stosunkowo łatwe, gdyż standardowo zawiera on bogatą bibliotekę funkcji do obsługi modułów peryferyjnych wbudowanych w mikrokontroler (m.in. przetwornik AC, łatwa konfiguracja i sterowanie linii portów we/wy, obsługa transmisji szeregowej, obsługa pamięci EEPROM).
Największą jednak zaletą Bascom AVR jest biblioteka funkcji zapewniających obsługę najczęściej wykorzystywanych układów w systemach mikroprocesorowych, np. znakowych i graficznych wyświetlaczy LCD, układów z interfejsami SPI, I2C, UART i 1-Wire (obsługa programowa i sprzętowa), klawiatury PC, klawiatury matrycowej. Wśród zaawansowanych funkcji warto zwrócić uwagę na obsługę stosu TCP/IP z wykorzystaniem układu W3100A.
Oprogramowanie pracuje pod kontrolą Windows 95/98/Me/NT/2000/XP.

Bascom AVR to zintergrowane środowisko programistyczne (IDE) przeznaczone do programowania mikrokontrolerów z rodziny AVR w języku programowania o tej samej nazwie. Język ten jest zbliżony do języka Basic.

W skład środowiska programistycznego wchodzi m.in.:
- edytor z możliwością kolorowania składni- symulator (m.in. praca krokowa, podgląd rejestrów mikrokontrolera i zmiennych)- symulator układów peryferyjnych (m.in. wyświetlacza LCD, zadajnik napięcia dla przetwornika AC)- programowy terminal transmisji szeregowej- z poziomu środowiska jest możliwe sterowanie wieloma programatorami ISP, m.in programatorem ZL2PRG

Po zakupie Bascom AVR należy zarejestrować na stronie producenta: http://www.mcselec.com/register.htm. Upoważnia to do bezpłatnej aktualizacji.

W skład zestawu wchodzi:
- płyta CD-ROM z oprogramowaniem

Wyposażenie dodatkowe, które można zamówić w sklepie Cyfroniki:
- ZL2PRG (STK200) Programator ISP dla mikrokontrolerów AVR (Programator zmontowany)
- LITBTC30 Programowanie mikrokontrolerów AVR w języku Bascom - książka

Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
o szczegóły prosimy pytać e-mailem

.
.
(1kB)
(1kB)

(1kB)
(1kB)
Symbol Opis  
BASCOMAVRPL KOMPILATOR BASCOM AVR WERSJA SPECJALNA PL (BTC)  
 

Jest to przygotowana specjalnie na polski rynek wersja znanego kompilatora języka BASIC dla mikrokontrolerów AVR. W stosunku do wersji standardowej, dystrybuowanej na całym świecie, ma ona dwa ograniczenia:
- program wynikowy nie może być większy od 8 kB, czyli można za jego pomocą pisać programy dla wszystkich mikrokontrolerów AT90S, ATmega8/8L, ATmega8515/8515L, a także wszystkich pozostałych ATmega przy założeniu, że program nie będzie większy niż 8 kB,
- instalacja jest możliwa wyłącznie na polskiej wersji Windows (strona kodowa 48, Windows w wersji od 98 w górę).
Te dwa - mało istotne w większości przypadków - ograniczenia pozwoliły uzyskać niespotykaną cenę. Jeżeli okaże się, że do pracy niezbędna jest wersja pełna, to w każdej chwili można zakupić upgrade do wersji pełnej za cenę będącą różnicą pomiędzy ceną wersji standardowej  a ceną wersji BTC 
Cena zakupu obejmuje CD-ROM z kompilatorem i plikiem aktywującym. Dowodem legalności posiadanej wersji jest wyłącznie faktura zakupu. Warunki licencji są identyczne jak dla wersji standardowej.

Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
o szczegóły prosimy pytać e-mailem

.
.
(1kB)
(1kB)

(1kB)
(1kB)
Symbol Opis  
LITBTC30 Programowanie mikrokontrolerów w języku BASCOM  
 

Stosowanie systemów mikroprocesorowych w codziennym życiu jest już tak powszechne, że trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez nich współczesnego człowieka. Powszechność ta jest spowodowana ogromnymi możliwościami, jakie oferują współczesne mikrokontrolery oraz łatwością projektowania urządzeń wykorzystujących je. Bascom AVR umożliwia szybkie i łatwe przygotowywanie programów dla większości popularnych mikrokontrolerów AVR. Korzystając z wbudowanych w Bascom instrukcji do obsługi wyświetlaczy LCD, interfejsów komunikacyjnych (I2C, 1-Wire czy RS232), stosu TCP/IP i wielu innych układów peryferyjnych, można bardzo szybko napisać efektowną i stabilnie działającą aplikację. Osiągnięcie zamierzonego efektu w systemie mikroprocesorowym nigdy nie było tak łatwe! Dodatkowo, od programisty nie jest wymagana dokładna znajomość architektury wykorzystywanego mikrokontrolera, co jest niezbędne przy pisaniu programów w asemblerze czy w języku C.
W książce opisano sposób wykorzystywania pakietu Bascom oraz podstawy języka Bascom Basic. Korzystanie ze specyficznych instrukcji języka zilustrowano wieloma przykładami z obszernymi komentarzami. Wszystkie przykłady projektów (oraz wiele innych) można wykonać samodzielnie dzięki zestawowi uruchomieniowemu ZL2AVR z mikrokontrolerem ATmega8.
Książka jest przeznaczona dla uczniów i studentów uczelni technicznych, a także wszystkich elektroników wykorzystujących w swych projektach mikrokontrolery AVR.

Autor: Marcin Wiązania
Wydanie: I
Stron: 352
Format: B5
Oprawa: twarda

Uwaga! Przykłady zaprezentowane w książce można samodzielnie uruchomić wykorzystując zestaw ZL2AVR.

Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
o szczegóły prosimy pytać e-mailem

.
zapraszamy do sklepu internetowego

Wszystkie ceny zawierają VAT

.