zapraszamy do sklepu internetowego

Kleje silikonowe i uszczelniacze - kity i pasty uszczelniające

wejście do sklepu internetowego

(1kB)
(1kB) (1kB)
(1kB)

symbol nazwa   op. pdf    
UM936.02A Klej silikonowy - uniwersalny 100% - przeźroczysty   20ml      
UM936.02W Klej silikonowy - uniwersalny 100% - biały   20ml      
.

Uniwersalny, jednoskładnikowy klej silikonowy, tzw płynna uszczelka. Po zsieciowaniu tworzy gumę, która pozostaje elastyczna przez cały okres użytkowania w zmiennych warunkach atmosferycznych, nie kruszy się, nie pęka, jest odporna na wodę i promienie UV. Posiada doskonała adhezję do wszystkich powierzchni gładkich. Tworzy gładką i błyszczącą powierzchnię, odporną na osiadanie kurzu i brudu. 100% silikon jest doskonałym klejem montażowym do każdego rodzaju powierzchni np. glazury, tynku, betonu, płyt paździerzowych, regipsu.

Powierzchnie klejone oczyścić i odtłuścić.
 
 • Fugowanie i uszczelnianie: Przykleić taśmę maskującą po obu stronach powierzchni klejonej, aby zapewnić równe krawędzie, Nanieść niewielką ilość silikonu. Nadmiar usunąć np. za pomocą naoliwionej szpachelki. Taśmę maskującą usunąć po 8 minutach.
   
 • Montaż i łączenie:Na jedną z łączonych powierzchni nanieść punktowo (w odstępach kilkucentymetrowych) równej ilości silikon. Łączony przedmiot nie dociskać zbyt mocno do powierzchni klejonej, tak aby pozostawić przestrzeń celu przepływu powietrza między silikonem. Przy łączeniu przedmiotów do powierzchni pionowych, należy wcześniej przygotować odpowiedniej długości podpórki w celu unieruchomienia przedmiotu do pełnego utwardzenia silikonu (na 24 godziny).
 •  
 • Motoryzacja: 1001 zastosowań. Tłumi drgania. Uszczelnianie szyb, drzwi, reflektorów, gaźnika, itd.
   
 • Budownictwo: Uszczelnianie kanałów powietrznych, rur grzewczych i kanalizacyjnych. Montaż luster i materiałów wykończeniowych np. profili aluminiowych, drewnianych listew ozdobnych i tworzyw sztucznych.
 • Karta kat. klej uniwersalny :  

  Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
  o szczegóły prosimy pytać e-mailem

  .
  (1kB)
  (1kB) (1kB)
  (1kB)

  symbol nazwa   op. pdf    
  UM936.03 Klej silikonowy - sanitarny uniwersalny 100%   20ml      
  .

  Uniwersalny, jednoskładnikowy uszczelniacz z dodatkiem środków bakteriobójczych na bazie polisiloksanów. Stosowany w pomieszczeniach sanitarnych o dużej wilgotności. Tworzy elastyczne uszczelnienie odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie promieni UV, wodę, wilgoć oraz środki czyszczące i dezynfekujące. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do powierzchni gładkich, polerowanych i malowanych. Klei i uszczelnia wyroby ze szkła, glazury, ceramiki, metali, betonu, itp. Tworzy gładką i połyskliwą powierzchnię odporną na osiadanie kurzu i brudu.

  Montaż i uszczelnianie armatury łazienkowej, kuchennej, instalacji sanitarnych:
  kabiny prysznicowe, obudowy wanien, zlewów, muszli klozetowych, bidetów, umywalek, brodzików, pisuarów, szczelin dylatacyjnych. Klejenie listew wykończeniowych i innych elementów użytkowo-ozdobnych. Fugowanie i klejenie płytek ceramicznych.

 • Osuszyć i oczyścić powierzchnię z kurzu, brudu oraz tłuszczu. Usunąć stare, luźne uszczelnienie.
   
 • Przykleić taśmę maskującą po obu stronach powierzchni klejonej, aby zapewnić równe krawędzie.
   
 • Nanieść niewielką ilość silikonu. Nadmiar usunąć na przykład za pomocą naoliwionej szpachelki.
   
 • Taśmę maskującą usunąć po 8 minutach. Nadmiar silikonu usunąć po zsieciowaniu nożem lub żyletką. Temperatura aplikacji: +5°C do +40°C
 • Karta kat. klej sanitarny :   

  Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
  o szczegóły prosimy pytać e-mailem

  .
  (1kB)
  (1kB) (1kB)
  (1kB)

  symbol nazwa   op. pdf    
  UM936.04 Klej silikonowy - do klejenia luster - silikon naturalny   70ml      
  .
 • Specjalistyczny klej do luster, jednoskładnikowy, najwyższej jakości neutralny silikon. Dostępny w kolorze bezbarwnym lub białym, trwale elastyczny. Łączy wszystkie materiały, szczególnie o powierzchniach gładkich np. szkło, glazurę, blachę. Podczas sieciowania pod wpływem wilgoci, nie wydziela kwasów ani szkodliwych związków chemicznych powodujących korozję. Dlatego ma zastosowanie tam, gdzie silikon octanowy nie może być stosowany ze względu na jego agresywne (kwasowe) działanie na powierzchnię.
  Przeznaczony do montażu wszystkich rodzajów luster, a zwłaszcza luster srebrowych, delikatnych, o niezabezpieczonych chemicznie powierzchniach. Niezastąpiony do montażu luster w pomieszczeniach wilgotnych (np. łaźnie parowe, prysznice), narażonych na wstrząsy i drgania (np. statki pociągi, samoloty, samochody), a także w pomieszczeniach o niskich i wysokich temperaturach od -40°C do +180°C (lodówki, witryny grzewcze i chłodnicze). Ma szerokie zastosowanie przy uszczelnianiu urządzeń przemysłowych i motoryzacyjnych tzw. "Płynna uszczelka" i wykańczaniu (np. fugowanie) pomieszczeń sanitarnych.
  Przed przystąpieniem do montażu lustra należy zaznaczyć miejsce, w którym będzie zamocowane. Jeżeli będzie przyklejanie do powierzchni pionowej, to konieczne jest wcześniejsze przygotowanie materiałów niezbędnych do jego unieruchomienia na czas utwardzania się kleju. Najlepszym sposobem jest zamocowanie podpórki na której lustro będzie się wspierało. Natomiast miejsca boczne i górne należy unieruchomić taśmą klejącą (patrz rysunek). Powierzchnia, na którą ma być przyklejone lustro musi być czysta, sucha i odtłuszczona, a także wystarczająco mocna aby utrzymać ciężar lustra. Klej najkorzystniej nakładać w formie pionowych, równoległych pasów (patrz rysunek). 1cm2/5kg. W czasie 10 minut zamocować lustro we właściwym miejscu (z możliwością niewielkiej korekty). Minimalna przestrzeń między lustrem a podłożem potrzebna jest do przepływu wilgoci, która utwardza silikon. W trakcie wstępnego utwardzania silikonu, przez co najmniej 24h lustro musi być zabezpieczone przed niekontrolowanym oderwaniem od podłoża. Obrzeży lustra nie należy fugować do chwili całkowitego utwardzania kleju(48h).

  Karta kat. klej do luster :   

  Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
  o szczegóły prosimy pytać e-mailem

 • .
  (1kB)
  (1kB) (1kB)
  (1kB)

  symbol nazwa   op. pdf    
  UM937.02R Klej silikonowy - wysokotemperaturowy czerwony 100%   20ml      
  .

  Wysokiej jakości jednoskładnikowy wysokotemperaturowy klej silikonowy, tzw. płynna uszczelka. Tworzy gumę, która pozostaje elastyczna przez cały okres użytkowania w temperaturze od -60°C do +300°C, krótkotrwale do +360°C. Doskonale łączy powierzchnie gładkie we wszystkich metalach, ich stopach i odlewach, a także szkło, ceramikę, tworzywa sztuczne, drewno, wyroby mineralne, marmur, kamień, beton, itp. Zastępuje różnego typu uszczelki odporne na promieniowanie UV, zmienne warunki atmosferyczne, oleje, płyny chłodnicze, benzynę i wodę. Wyrób twardnieje pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu, nie jest możliwe jego stosowanie w przestrzeniach całkowicie zamkniętych.
  Motoryzacja: uszczelnianie elementów silników elektrycznych i spalinowych: mis olejowych, bloków głowicy, mostów napędowych, skrzyń biegów, itp. Zastępuje uszczelki papierowe, tekturowe, klingerytowe, gumowe, teflonowe. Budownictwo, urządzenia techniczne: uszczelnianie złączy, gdzie wymagana jest odporność na podwyższoną temperaturę, uszczelnianie pomp, filtrów, urządzeń grzewczych (kotłów, pieców, podgrzewaczy, kuchenek)
   

  Osuszyć i oczyścić powierzchnię z kurzu, brudu i tłuszczu. Usunąć stare, luźne uszczelnienie. Przykleić taśmę maskującą po obu stronach powierzchni klejonej, aby zapewnić równe krawędzie. Nanieść niewielką ilość silikonu. Nadmiar usunąć za pomocą naoliwionej szpachelki. Taśmę maskującą usunąć po około 8 minutach. Nadmiar silikonu usunąć po zsieciowaniu nożem lub żyletką.

  klej wysokotemperaturowy :   

  Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
  o szczegóły prosimy pytać e-mailem

  .
  (1kB)
  (1kB) (1kB)
  (1kB)

  Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
  o szczegóły prosimy pytać e-mailem

  symbol nazwa   op. pdf    
  UM937.02R Klej silikonowy - wysokotemperaturowy, czerwony 100%   20ml      
  UM937.07R Klej silikonowy - wysokotemperaturowy, czerwony 100%   70ml      
  UM937.30R Klej silikonowy - wysokotemperaturowy, czerwony 100%   300ml      
  .
  UM937.02C Klej silikonowy - wysokotemperaturowy, czarny 100%   20ml      
  UM937.07C Klej silikonowy - wysokotemperaturowy, czarny 100%   70ml      
  UM937.30C Klej silikonowy - wysokotemperaturowy, czarny 100%   300ml      
  .

  Uniwersalny: Klej silikonowy, tzw "płynna uszczelka". Już po 5 minutach tworzy gumę, która pozostaje elastyczna przez cały okres użytkowania w temperaturze od -40°C do +180°C. Doskonale łączy powierzchnie gładkie: metal, szkło, ceramikę, twardy plastik itp. Odporny na oleje, płyny chłodnicze i wodę.

  Wysokotemperaturowy: Przemysłowy klej techniczny oparty o kauczuki metylo-silikonowe wulkanizujące na zimno. 100% klej silikonowy. Już po 7 minutach tworzy gumę, która pozostaje elastyczna przez cały okres użytkowania w temp. od -40°C do +270°C. (krótko do +300°C). Doskonale łączy powierzchnie gładkie: metal, szkło, twardy plastik, ceramikę. Stosowany do uszczelniania i hermetyzacji elementów grzejnych, złączy, wypełniania spoin wokół kominków. Zastępowanie uszczelek, uszczelnianie głowic pokryw, misek olejowych, obudowa różnych elementów samochodowych. Odporny na oleje, płyny chłodnicze, wodę. Pod wpływem długotrwałego działania temperatury może zmienić kolor na różowy - nie zmienia to parametrów wytrzymałościowych spoiny.

     klej wysokotemperaturowy :   

  .
  (1kB)
  (1kB)    (1kB)
  (1kB)

  symbol nazwa   op. pdf    
  UM933.10 Klej termiczny do temperatury 1200 stopni C Technicoll    70ml      
  .

  Doskonały klej do wszystkich materiałów pracujących w bardzo wysokich temperaturach, powyżej tysiąca stopni Celsjusza. Odporny na spaliny, rozcieńczone kwasy, wodę, chemikalia i ujemną temperaturę. Przeznaczony do napraw, montażu i uszczelnień układów wydechowych (np. kolektorów, tłumików) w pojazdach mechanicznych oraz budownictwie, w montażu i uszczelnianiu uszkodzonych przewodów szamotkowych, metalowych i ceramicznych, doprowadzających i odprowadzających spaliny, ciecze. Charakteryzuje się bardzo wysoką adhezją i szybkim czasem wiązania.

  Powierzchnia przeznaczona do naprawy powinna być wilgotna, czysta i dokładnie odtłuszczona. Dobre przygotowanie powierzchni jest gwarancją wysokiej skuteczności naprawy. W przypadku klejenia w temperaturze poniżej 15°C należy ogrzać spoinę np. suszarka elektryczną.
  Naprawianą powierzchnię dokładnie wyczyścić szczotką drucianą, usunąć rdzę, przetrzeć papierem ściernym, a następnie umyć czysta wodą. Nałożyć na mokrą powierzchnię niewielka ilość kleju. Równomiernie rozprowadzić. W przypadku większych uszkodzeń (pęknięć, dziur) należy na pierwszą warstwę kleju nałożyć siatkę żaroodporną, dołączoną do kleju, odczekać do lekkiego przeschnięcia spoiny, a następnie nanieść drugą warstwę pasty. Uszczelniony układ wydechowy pozostawić na kilkanaście godzin utwardzenia. Proces naprawy można skrócić poprzez podgrzewanie spoiny dmuchawą elektryczną.
   
  PARAMETRY
  Stan skupienia pasta
  Kolor szary
  Temperatura wrzenia ok. 120°C
  Temperatura zestalenia ok. -2°C
  Gęstość w 20°C 2,1-2,6 g/cm3
  Rozpuszczalność w wodzie rozpuszczalny
     

   

  Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
  o szczegóły prosimy pytać e-mailem

  .
  (1kB)
  (1kB)    (1kB)
  (1kB)

  Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
  o szczegóły prosimy pytać e-mailem

  symbol nazwa op.  
  UM933.20 Klej polimerowy MS Polimer Technicoll  20ml  
  .

  Najnowszej generacji osiągnięcie inżynierii chemicznej w dziedzinie łączenia materiałów. Bezrozpuszczalnikowy i bezzapachowy klej na bazie polimerów MS (modyfikowanych silanów). Jednoskładnikowy, bardzo mocny, krystalicznie przeźroczysty i bezwonny klej o konsystencji żelu. Przeznaczony do łączenia wszystkich materiałów narażonych na pracę w ekstremalnie trudnych warunkach, poddawanych wysokim obciążeniom zrywającym. Posiada najwyższa adhezję zarówno do powierzchni gładkich jak i porowatych, nierównych. Do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń w temperaturze -50°C do + 120°C. Jest neutralny, nie uszkadza powierzchni delikatnych, nie powoduje korozji, w razie potrzeby daje się malować. Po utwardzeniu pozostaje trwale elastyczny, dzięki czemu warstwa kleju aktywnie reaguje na napięcia i odkształcenia klejonych powierzchni np. drgania. Łączy trwałą niewidoczną spoiną wszystkie materiały: szkło, porcelanę, ceramikę, kamień, marmur, granit, cegłę, beton, drewno, gumę, metale oraz ich stopy i odlewy (aluminium, stal, mosiądz itd.), tworzywa sztuczne z wyjątkiem PP, PE. Klej nr 1 do wszechstronnych napraw. Krystalicznie przeźroczysty żel do mocnego i trwałego łączenia i uszczelniania powierzchni zarówno gładkich jak i porowatych, nierównych, sztywnych i elastycznych.
   

  Powierzchnie łączone muszą być suche, czyste i odtłuszczone. Przy połączeniach, od których wymagana jest spoina niewidoczna (np. klejenie szkła lub przeźroczystej plexi), należy po nałożeniu kleju na jedna z łączonych powierzchni od razu je połączyć. W ciągu 5 minut można korygować powierzchnie względem siebie. Następnie połączone przedmioty unieruchomić przynajmniej na 2 godziny. Całkowite utwardzenie następuje po 48 godzinach. Innym sposobem łączenia jest nałożenie kleju na dwie mocowane powierzchnie i złączenie ich dopiero po częściowym przeschnięciu kleju tj. po około 10 minutach (tak jak przy łączeniu klejem kontaktowym). Ten sposób klejenia uniemożliwia po złączeniu korygowanie łączonych powierzchni względem siebie, ale utwardzanie kleju następuje szybciej i można uniknąć kłopotliwego unieruchamiania przedmiotów.
   
  PARAMETRY
  Kolor bezbarwny
  Zapach bezwonny
  .
  (1kB)
  (1kB) (1kB)
  (1kB)

  symbol nazwa opakowanie pdf  
  UM933.30 Klej termoodporny do +1000°C Dragon 50ml    
   

  Klej do materiałów pracujących w bardzo wysokich temperaturach, powyżej 1000°C. Odporny na działanie rozcieńczonych kwasów, wody, spalin. Charakteryzuje się wysoką adhezją i krótkim czasem wiązania. Klej silikatowy.

  ZASTOSOWANIE:
  Produkt przeznaczony do uszczelniania, naprawy i montażu układów wydechowych w pojazdach mechanicznych. Budownictwo: naprawa i uszczelnianie uszkodzonych przewodów z cegły, betonu, ceramiki lub metalu przeznaczonych do odprowadzania spalin i cieczy.

  SPOSÓB UŻYCIA:
  1. Przygotowanie powierzchni: Powierzchnię dokładnie wyczyścić drucianą szczotką, usunąć rdzę i inne niezwiązane fragmenty, przeszlifować papierem ściernym i umyć wodą. Powierzchnia naprawiana powinna być czysta, odtłuszczona i wilgotna.
  2. Narzędzia: Klej nakładać metalową szpachelką.
  3. Temperatura podczas wykonywania prac: Prace prowadzić w temperaturze powyżej +10°C (temp. powietrza, kleju oraz klejonych elementów).
  4. Zalecenia: Na wilgotną powierzchnię nałożyć niewielką ilość kleju i równomiernie rozprowadzić. Odczekać w celu przeschnięcia kleju, następnie nałożyć drugą warstwę, wyrównać powierzchnię. Naprawiony element pozostawić na kilkanaście godzin do całkowitego wyschnięcia. Schnięcie i utwardzanie kleju można przyspieszyć ogrzewając powierzchnię naprawianą strumieniem ciepłego powietrza.
  5. Czyszczenie narzędzi i zabrudzonych elementów: Zabrudzone narzędzia czyścić wodą. Zaschnięty klej można usunąć jedynie mechanicznie.
   

  Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
  o szczegóły prosimy pytać e-mailem

  .
  (1kB)
  (1kB)    (1kB)
  (1kB)

  Pełna oferta, aktualne ceny i dostępność w sklepie internetowym!
  o szczegóły prosimy pytać e-mailem

  symbol nazwa   op. pdf    
  UM940.10 Uszczelniacz dekarski bitumiczny Technicoll  300g   300g      
  UM940.20 Uszczelniacz dekarski kauczykowy Technicoll  250g   250g      
  .

  UM940.1: Uszczelniacz dekarski jest elastyczną masą bitumiczną o doskonałej przyczepności do powierzchni budowlanych (beton, tynk, drewno, metal) przeznaczoną do wszelkich uszczelnień zewnętrznych, zwłaszcza przy wszelkich pracach dekarskich.

  - Uszczelnianie materiałów pokryciowych wykonanych z papy, gontów drewnianych, eternitu, onduliny oraz rożnego rodzaju blach.
  - Uszczelnianie połączeń elementów budowlanych (z betonu, stali, drewna, itp.).
  - Montaż rynien, rur spustowych, akcesoriów dekarskich oraz nadkoli samochodowych.
  - Likwidacja różnych przecieków awaryjnych.

  Powierzchnię przeznaczoną do klejenia oczyścić i odtłuścić. Odciąć końcówkę tuby, wkręcić aplikator i naciąć go pod kątem. Masę uszczelniającą nakładać przy pomocy pistoletu do kartusz. Przy pomocy wilgotnej szpachelki wyrównać spoinę. Masa pozostaje elastyczna przez cały okres użytkowania.


  UM940.2: Elastyczna, wodoodporna masa uszczelniająca na bazie syntetycznego kauczuku. Charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do wszystkich materiałów budowlanych zarówno gładkich jak i porowatych, a także mokrych np. powierzchni bitumicznych, betonowych i kamiennych, różnych metali, drewna, szkła i tworzyw sztucznych. Dostępny w kolorach bezbarwnym, brązowym i czerwonym (ceglastym) i grafitowym. Czas obrabialności: 15-20 minut. Nie spływa z powierzchni pionowych w temp.+80ºC. Nie zawiera silikonu, neutralny chemicznie - nie powoduje korozji. Odporny na powstawanie rys skurczowych i pęknięć. Odporny na działanie grzybów pleśniowych i zmienne warunki atmosferyczne i temperaturowe: -30 do +100ºC. Temperatura stosowania: +5 /+40ºC.

  Uszczelnianie elementów obróbek blacharskiej, wokół kominów, murów ogniowych i krawędzi dachów, kołnierzy okien dachowych i świetlików, rynien i rur spustowych. 2)Naprawa wszystkich pokryć dachowych (bitumicznych i dachówek ceramicznych). 3)Montaż rynien. 4)Usuwanie różnego rodzaju przecieków i nieszczelności w betonie, ceramice, kamieniu, metalach, tworzywach sztucznych itd. 5) Uszczelnianie połączeń między elementami fundamentów w styczności z ziemią, ścian piwnic, tarasów, kortów tenisowych. 6)Dylatacji wiaduktów i mostów, połączeń rurociągów. 7)Uszczelnienia karoserii samochodowej. 8)Uszczelnianie złączy między murem a stolarką okienną i drzwiową, zwłaszcza w pomieszczeniach sanitarnych.

   
  zapraszamy do sklepu internetowego

  wejście do sklepu internetowego

  Wszystkie ceny zawierają VAT

  .