.
zapraszamy do sklepu internetowego

Domowe Detektory Gazu

wejście do sklepu internetowego

.

Detektory gazu firmy FireAngel

Bez wątpienia tlenek węgla, nie posiadający barwy ani zapachu, jest najbardziej niebezpiecznym spośród gazów trujących. Generalnie uznaje się, że górny próg bezpieczeństwa zawiera się  w przedziale od 30 do 50 ppm, i taki poziom powoduje w każdym przypadku przynajmniej ospałość. Tlenek węgla posiada gęstość podobną do gęstości powietrza (jest nieznacznie lżejszy) i dlatego jest łatwy do wdychania; z tego względu czujniki muszą być zainstalowane na wysokości "zakłóceniowej" - na wysokości głowy (około 1m od sufitu).

 

 • zasilanie bateria litowa (10 lat)
 • włącznik: brak;
 • sygnalizacja optyczna i dźwiękowa
 • przygotowanie do pracy: około 3 - 5 min
 • instrukcja DD-CO9X10:

  instrukcja DD-CO9B:

   

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

  kodopischarakterystyka  - wersja
  DD-CO9X10bateria litowatlenek węgla (czad)
  DD-CO9B 2xAA tlenek węgla (czad)
  .

  Detektory gazu firmy KIDDE

  Czujniki tlenku węgla gazu i dymu KIDDE:

  sensor: elektrochemiczny sensor tlenku węgla, jonizacyjny sensor dymu
  przycisk test/reset: kontrola stanu urządzenia
  zasilanie: 3 baterie alkaliczne AA (w zestawie)
  wymiary: 140 x 38 mm
  temperatura pracy: 4.4st. C - 37.8st. C wilgotność: do 90% Detektor DD-CC0122 KIDDE 2-IN-1  posiada przycisk Test/Reset umożliwiający sprawdzenie przez użytkownika prawidłowości działania oraz stan urządzenia. Taki układ monitoruje na bieżąco sensor, wewnętrzne obwody, a także stan baterii. Jeśli układ wykryje usterkę to urządzenie automatycznie powiadomi o wykrytym uszkodzeniu. Detektor jest bardzo prosty w obsłudze.

  Urządzenie zapisuje informacje o stężeniu CO powyżej 100 PPM w pamięci (funkcja Peak Level). Pozwala to na sprawdzenie czy podczas nieobecności w pomieszczeniu nie został przekroczony ten poziom.

  DD-CC0122 KIDDE 2-IN-1  wyposażony jest w system nie pozwalający na zamocowanie urządzenia bez prawidłowo zainstalowanych baterii oraz przed przypadkowym demontażem urządzenia przez postronne osoby lub dzieci. Czujnik przypomina o konieczności wymiany po upływie 7 lat od daty pierwszego uruchomienia.

  Zalecane przez producenta miejsca montażu : sypialna, kuchnia, jadalnia, pokój dzienny, salon, kotłownia oraz miejsca, w których znajdują się urządzenia mogące być źródłem czadu (np.: kominek, gazowy podgrzewacz wody itp.)

  DD-I9060EU jest czujnikiem jonizacyjnym, przeznaczonym do ciągłego monitorowania pomieszczeń narażonych na obecność dymu i ognia. Czujnik wyposażony jest w sygnalizację optyczną i akustyczną, która automatycznie uruchamia się po wykryciu zagrożenia. Dodatkową zaletą czujnika jest przycisk HUSH umożliwiający wyciszenie przypadkowo uruchomionego alarmu, np. w trakcie gotowania lub smażenia. Urządzenie wyposażone jest również w przycisk TEST/RESET, za pomocą którego można zweryfikować działanie wszystkich funkcji czujnika. Dzięki zasilaniu bateryjnemu, urządzenie pracuje bezawaryjnie nawet w przypadku zaniku zasilania sieciowego. Dodatkowo czujnik wyposażony jest w blokadę, uniemożliwiającą demontaż urządzenia przez dzieci lub osoby postronne. Zalecanymi miejscami montażu dla czujników dymu są pokoje, jadalnie, kotłownia, piwnic, strychy, itp.

  Karta katalogowa (datasheet):

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

  kodZasilaniecharakterystyka  - wersja
  DD-CC7DCO3 x AAtlenek węgla - czad
  DD-CC0230 3 x AAtlenek węgla - czad
  DD-CC02333 x AA tlenek węgla - czad + dym
  DD-CC0122 3 x AA tlenek węgla - czad
  DD-I9040EUbateria 9V tlenek węgla - czad
  DD-I9060EU bateria 9V czujnik dymu
  .

  Detektory gazu firmy ORNO


  Czujniki gazu ziemnego i czadu. Czujniki instaluje się w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia jednego z wymienionych zagrożeń. W urządzeniu zastosowano zaawansowane technologicznie czujniki (elektrochemiczne i fotoelektryczne) oraz elektroniczne układy sterujące, pozwalające na osiągnięcie wysokiego wskaźnika wykrywalności. Urządzenia generują alarm akustyczny i optyczny.


  DD-ORNDC615 jest nowoczesnym urządzeniem alarmowym do detekcji stężenia gazu ziemnego i tlenku węgla wewnątrz pomieszczeń. Czujnik instaluje się w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia jednego z wymienionych zagrożeń.


  W urządzeniu zastosowano 2 oddzielne, zaawansowane technologicznie czujniki (elektrochemiczny i półprzewodnikowy) pozwalające na osiągnięcie wysokiego wskaźnika wykrywalności.

  - wysokiej jakości 2 oddzielne sensory: elektrochemiczny i półprzewodnikowy, które zapewnią długotrwałą i stabilną pracę
  - powiadomienie optyczne i dźwiękowe
  - przycisk TEST do kontroli i obsługi urządzenia
  - głośny sygnał dźwiękowy

  - żywotność sensora: 5 lat
  - sygnalizacja za pomocą diod
  - prosty sposób montażu i obsługi
  - ergonomiczna, wytrzymała obudowa

  Karta katalogowa (datasheet):

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

  kodZasilaniecharakterystyka, wersja
  DD-ORNGE6193 x AAtlenek węgla (czad)
  DD-ORNGE620 3 X AA, 1 x 9V tlenek węgla (czad)+dym
  DD-ORNGE614230Vgaz ziemny
  DD-ORNGE615 230V tlenek węgla + gaz ziemny
  DD-ORNDC609 bateria 9V czujnik dymu
  .

  Detektory gazu firmy EI


  Czujnik DD-ORNEI207 jest wysokiej jakości urządzeniem przeznaczonym do monitorowania zamkniętych pomieszczeń pod kątem obecności czadu (tlenku węgla). W przypadku wykrycia zagrożenia czujnik uruchamia alarm optyczny (dioda LED) oraz akustyczny (syrena o głośności ok. 85 dB). Posiada opinię techniczną (atest) Centrum Naukowo - Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowego Instytutu Badawczego. do użytku w domach, przyczepach i samochodach kempingowych oraz łodziach zasilanie bateryjne powiadomienie optyczne i dźwiękowe wysokiej jakości sensor elektrochemiczny, który zapewnia długotrwałą i stabilną pracę żywotność sensora: 7 lat sygnalizacja za pomocą diod sygnalizacja słabych baterii sygnalizacja końca żywotności czujnika przycisk TEST pozwalający sprawdzić poprawność działania czujnika

  przycisk HUSH umożliwiający wyciszenie alarmu

  głośny sygnał dźwiękowy
  wbudowana pamięć
  prosty sposób montażu
  system uniemożliwiający zamontowanie czujnika bez prawidłowo zainstalowanych baterii


  Opinia Techniczna Centrum Naukowo - Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej - Państwowego Instytutu Badawczego

  zgodność z normami: BS EN 50291-1:2010 oraz BS EN 50291-2:2010 potwierdzona przez jednostkę certyfikującą BSI - KM86596

  5 lat gwarancji, wyprodukowano w Irlandii

  Karta katalogowa (datasheet):

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

  kodopis charakterystyka, wersja
  DD-ORNEI2072 x AA tlenek węgla
  DD-ORNEI207D 2 x AA tlenek węgla LCD
  ..

  Detektory gazu firmy EURA


   

  DD-GGD00A2 Domowy detektor gazu [LPG, gaz ziemny, wodór] zasilanie 230V

  Sygnalizator gazu GGD00A2 służy do ciągłego monitoringu obecności gazów wybuchowych w otaczającym go powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia takich gazów. Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo wycieku gazu z instalacji lub urządzeń nim zasilanych. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, przewodów zasilających ani baterii. Jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. 

   Do jego instalacji wystarcza jedno zasilające gniazdo sieciowe ~230V/50Hz. Zastosowano w nim zaawansowany technologicznie czujnik półprzewodnikowy oraz elektroniczny układ kontrolny, pozwalające na osiągniecie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy stosunkowo niskiej cenie urządzenia. Z chwilą przekroczenia ustawionego fabrycznie stężenia gazu < 10% LEL*, zostaje włączona sygnalizacja alarmowa optyczna i akustyczna. Rozwiązanie takie zwiększa prawdopodobieństwo uchronienia użytkownika przed ryzykiem zatrucia lub eksplozji wyciekającego gazu. Gaz ziemny jest gazem bezbarwnym, o słabym zapachu i lżejszy od powietrza. W połączeniu z tlenem w powietrzu tworzy mieszaninę palną i wybuchową. 

   Największe zagrożenie występuje podczas uwolnienia ze zbiornika czy nieszczelności kuchenki gazowej - zapłon może nastąpić od urządzeń znajdujących się powyżej, np. włącznika oświetlenia. Propan-butan (inaczej LPG) w stanie gazowym, w odróżnieniu od gazu ziemnego jest cięższy od powietrza, gromadzi się więc najpierw w dolnych partiach pomieszczeń, pozostałe zagrożenia są bardzo zbliżone.*LEL (Lower Explosive Limit) - dolna granica wybuchowości gazów.

  UWAGA: Sygnalizatory obecności gazu ze względu na uwarunkowania techniczne (np. możliwość okresowych zaników lub zmian napięcia w sieci, awaria urządzenia, itp.) oraz specyfikę pomieszczeń, w których urządzenia te mogą być montowane, nie dają całkowitej pewności wykrycia gazu a jedynie znacznie podnoszą prawdopodobieństwo wcześniejszego wykrycia jego niebezpiecznego stężenia. Stąd należy pamiętać, iż urządzenia te należy testować zgodnie z załączoną instrukcja obsługi oraz dokonywać okresowych przeglądów stanu instalacji wentylacyjnych i kominowych oraz urządzeń, z których może wyciekać gaz.

   

  Karta katalogowa (datasheet):

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

  kodzasilanie charakterystyka, wersja
  DD-GCD31A2230V tlenek węgla + gaz ziemny
  DD-GCD41A2 230V tlenek węgla
  DD-GCD31A2230V gaz ziemny + LPG
  DD-GGD00A2 230V gaz ziemny + LPG + wodór
  ..

  Detektory gazu firmy MAXI


   

  Oferowany produkt jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie rynku, na urządzenia zapewniające kontrolę instalacji gazowych, wentylacyjnych oraz pieców centralnego ogrzewania, zamontowanych w naszych mieszkaniach, domach oraz budynkach użyteczności publicznej. Urządzenie jest szczególnie poszukiwane przez klientów w okresie jesienno–zimowym. Nasz produkt jest w całości wyprodukowany w POLSCE. Sprawdzany jest laboratoryjnie, specjalnymi mieszankami gazów, w celu zagwarantowania pewności zadziałania urządzenia w momencie pojawienia się stężenia gazu niebezpiecznego dla człowieka.

   

  Karta katalogowa (datasheet):

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

  kodzasilanie charakterystyka, wersja
  DD-MAXMPB230V LPG + gaz ziemny
  DD-MAXMTW 230V tlenek węgla - czad
  ..

  Detektory gazu firmy GAZEX


  Detektor jest przeznaczony do ciągłego monitorowania obecności tlenku węgla (czadu) w pomieszczeniach mieszkalnych i pomocniczych zagrożonych emisja tego gazu. Monitorowanie polega na cyklicznym pomiarze stężenia CO w otaczającym powietrzu. Z chwila przekroczenia stężenia CO ok. 0.01% objętościowo w powietrzu, włączona zostaje optyczna i akustyczna sygnalizacja alarmowa. Przekroczenie stężenia 0,005% sygnalizowane jest włączeniem tylko sygnalizacji optycznej. Zaleca się stosowanie w łazienkach, kuchniach, pokojach z kominkiem, przydomowych garażach i domowych kotłowniach z piecami opalanymi węglem, koksem lub drewnem.

   Uwaga: DDCO jest bardzo selektywny i nie reaguje na niebezpieczne stężenia gazów wybuchowych (np. ziemnego, propan-butan) i nie może być używany jako uniwersalny wykrywacz gazu. Certyfikat nr B/047/II/2002 Głównego Instytutu Górnictwa.

  Dane techniczne:

  wykrywa gazy: tlenek węgla-czad;
  sygnalizacja alarmowa: optyczna i akustyczna po przekroczeniu wartości stężenia progowego;
  napięcie zasilania: 220V;
  wymiary: 84 x 125 x 55 mm

  Karta katalogowa (datasheet):

   Aktualne ceny i dostępność prosimy sprawdzać w sklepie internetowym! lub pytać e-mailem

  kodzasilanie charakterystyka, wersja
  DDCO-220230V tlenek węgla
  DDGZ-220 230V gaz ziemny
  DDGZCO-220230V tlenek węgla + gaz ziemny
  DDPB-220 230V LPG (propan-butan)
  DDCO-1212VDC tlenek węgla
  DDGZ-12 12VDC gaz ziemny
  DDGZCO-1212VDC gaz ziemny + tlenek węgla
  DDPB-12 12VDC LPG (propan-butan)
  ..