Zestawy uruchomieniowe

.
.
(1kB)
(1kB)

(1kB)
(1kB)

opis i dokumentacja:

Symbol Opis

Cena[zł]

ZL1MSP430 Zestaw uruchomieniowy z mikrokontrolerem MSP430F1122IDW 219.00
.

Zestaw uruchomieniowy ZL1MSP430 opracowano z myślą o użytkownikach mikrokontrolerów MSP430F11xx/11xxA. Umożliwia opracowywanie różnorodnych projektów, które można przetestować zanim zostanie dla nich zaprojektowana płytka drukowana. Możliwe jest również projektowanie specjalizowanych sterowników mikroprocesorowych zbudowanych z wykorzystaniem zestawu ZL1MSP430.
Podstawowe właściwości zestawu:
• mikrokontroler MSP430F1122IDW z 4 kB pamięci Flash i 256 B pamięci SRAM,
• alfanumeryczny wyświetlacz LCD o organizacji 2x16 znaków,
• przetwornik piezoelektryczny, spełniający rolę głośnika,
• interfejs umożliwiający współpracę mikrokontrolera z układami wyposażonymi w interfejs 1-Wire,
• konwertery poziomów napięć, umożliwiające dwukierunkową wymianę danych pomiędzy mikrokontrolerem i urządzeniami zewnętrznymi za pomocą interfejsu RS232,
• dwa mikroprzełączniki,
• dwie diody LED,
• interfejs JTAG, za pomocą którego można programować pamięć programu (Flash) mikrokontrolera (np. programatorem ZL13PRG),
• złącza z wyprowadzonymi wszystkimi portami mikrokontrolera.

.
.
(1kB)
(1kB)

(1kB)
(1kB)

opis i dokumentacja:

Symbol Opis

Cena[zł]

ZL1PIC Zestaw uruchomieniowy z mikrokontrolerem PIC16F84 139.00
ZL1PIC-P Płytka do zestawu uruchomieniowego z mikrokontrolerem PIC16F84 39.00
.

Moduł ZL1PIC pozwala na przeprowadzenie eksperymentów z mikrokontrolerami PIC16F8x. W skład zestawu ZL1PIC wchodzą dwie płytki drukowane: bazowa (mikrokontrolera) i wyświetlacza LED. Na każdej płytce znajdują się pola montażowe, na których można wykonać dodatkowe moduły peryferyjne i łatwo przetestować ich pracę. Uniwersalne płytki montażowe można łatwo odłamać, w czym pomocne są odpowiednie nacięcia. Płytki są wykonane w technologii dwustronnej z metalizacją, z obydwu stron są pokryte maską lutowniczą, a na stronie elementów znajduje się nadruk ilustrujący rozmieszczenie elementów.
Na płytce mikrokontrolera znajduje się kilka elementów I/O (4 diody LED i 4 mikroprzełączniki, brzęczyk piezoelektryczny), które można wykorzystać w dowolny sposób we własnej aplikacji. Korzystanie z zestawu ułatwia wbudowany stabilizator napięcia zasilającego z mostkiem prostowniczym Graetz'a na wejściu, dzięki któremu nie jest możliwe uszkodzenie zestawu przez odwrotne dołączenie napięcia zasilającego (8...12 VDC/60 mA). Wszystkie linie portów: PORTA oraz linie RB4..RB7 portu PORTB są dołączone do 20-stykowego złącza IDC, które służy do dołączania zewnętrznych układów peryferyjnych.
Na drugiej płytce drukowanej można zmontować 3-cyfrowy multipleksowany wyświetlacz LED. Sposób obsługi tego wyświetlacza przedstawiono w książce "Mikrokontrolery PIC16F8x w praktyce". Wszystkie programy przedstawione w książce "Mikrokontrolery PIC16F8x w praktyce" przetestowano w oparciu o zestaw ZL1PIC

.
.
(1kB)
(1kB)

(1kB)
(1kB)

opis i dokumentacja:

Symbol Opis

Cena[zł]

ZL2ARM Zestaw uruchomieniowy z mikrokontrolerem LPC2106 269.00
.

Zestaw ZL2ARM opracowano z myślą o elektronikach chcących eksperymentować z mikrokontrolerami z rdzeniem ARM7TDMI-S. Zastosowany w zestawie szybki (taktowany sygnałem zegarowym o częstotliwości do 60 MHz), nowoczesny mikrokontroler LPC2106 firmy Philips umożliwia implementowanie aplikacji wymagających dużej mocy obliczeniowej. Architektura mikrokontrolerów i ich wyposażenie wewnętrzne stanowią doskonałą platformę dla programistów korzystających z języków wysokiego poziomu.
Zestaw ZL2ARM jest dostarczany z mikrokontrolerem LPC2106 (m.in. 128 kB pamięci Flash, 64 kB pamięci SRAM, 4 timery 32-bitowe, 1 timer PWM, 32 linie we/wy, 2 moduły UART, 1 interfejs I2C, 1 interfejs SPI).
Podstawowe właściwości zestawu:
• mikrokontroler LPC2106 z rdzeniem ARM7TDMI-S,
• pole sygnalizacyjne na ośmiu diodach LED,
• alfanumeryczny wyświetlacz LCD o organizacji 2x16 znaków,
• trzy przyciski,
• zasilanie napięciem o wartości 9...15 VDC (dołączenie napięcia zasilającego jest sygnalizowane za pomocą diody LED),
• dwa interfejsy szeregowe z konwerterem poziomów RS232,
• mikrokontroler można programować za pomocą interfejsu RS232,
• złącza z wyprowadzonymi wszystkimi liniami we/wy mikrokontrolera.

.
.
(1kB)
(1kB)

(1kB)
(1kB)

.

Symbol Opis

Cena[zł]

ZL2AVR  Zestaw uruchomieniowy z mikrokontrolerem AVR ATmega8 319.00
ZL2AVR -P Płytka drukowana do zestawu ZL2AVR 45.00
.

Zestaw uruchomieniowy ZL2AVR opracowano z myślą o użytkownikach mikrokontrolerów AVR ATmega8. Umożliwia opracowywanie różnorodnych projektów, które można przetestować zanim zostanie dla nich zaprojektowana płytka drukowana. Możliwe jest również projektowanie specjalizowanych sterowników mikroprocesorowych zbudowanych z wykorzystaniem zestawu ZL2AVR.
Podstawowe właściwości zestawu:
mikrokontroler z pamięcią Flash programowaną w systemie (ISP),
pole sygnalizacyjne na diodach LED,
alfanumeryczny wyświetlacz LCD o organizacji 2x16 znaków,
konwerter poziomów RS232,
mikrokontroler można programować za pomocą standardowych programatorów ISP firmy Atmel oraz programatorów ZL2PRG i ZL11PRG-M,
złącza z wyprowadzonymi wszystkimi portami mikrokontrolera,
cztery wyświetlacze 7-segmentowe LED,
port wyjściowy dużej mocy zbudowany z wykorzystaniem układu ULN2803A,
blok czterech przycisków,
odbiornik transmisji danych w podczerwieni,
konwerter I2C na 8-bitowy port I/O zrealizowany na układzie PCF8574,
złącze klawiatury PC PS/2.
Na stronie z opisem książki "Programowanie mikrokontrolerów AVR w języku Bascom" znajdują się przykładowe programy umożliwiające testowanie zestawu ZL2AVR.

.
.
(1kB)
(1kB)

 

(1kB)
(1kB)

.

Symbol Opis

Cena[zł]

ZL7AVR  Zestaw uruchomieniowy z mikrokontrolerem AVR ATmega8 99.00
.

Moduł ZL7AVR opracowano z myślą o ułatwieniu powszechnego stosowania mikrokontrolerów ATmega128 przez konstruktorów, którzy nie mogą lub nie chcą inwestować w zautomatyzowany montaż elementów o relatywnie gęstym rastrze rozmieszczenia wyprowadzeń. Do współpracy z modułem ZL7AVR przeznaczona jest płytka bazowa ZL9AVR!

Podstawowe właściwości modułu dipATmega128: gniazdo do mikrokontroler ATmega128; pamięć programu (ISP): 128 kB; pamięć danych EEPROM: 4 kB; pamięć danych SRAM: 4 kB; częstotliwość taktowania: 16 MHz; wbudowany separator linii ISP (z automatycznym sterowaniem); złącze do programowania Kanda ISP (zgodne z ZL2PRG); wbudowany generator sygnału zerującego; możliwość zastosowania zewnętrznego źródła napięcia referencyjnego dla przetwornika A/C; liczba linii I/O: 53; zasilanie: 4,5...5,5 V/100 mA (maks.).

.
.
(1kB)
(1kB)

(1kB)
(1kB)

.

Symbol Opis

Cena[zł]

ZL8AVR  płytka bazowa dla modułu dipAVR (ZL7AVR) 139,00
.

Zestaw ZL8AVR to płyta bazowa dla modułu dipAVR z mikrokontrolerem ATmega128 (ZL7AVR). Wyposażono go w wiele klasycznych peryferii, które umożliwiają wygodne testowanie uruchamianych aplikacji.

Podstawowe właściwości zestawu: gniazdo do modułu dipAVR (ZL7AVR - wyposażony w mikrokontroler ATmega128 z możliwością programowania ISP, np. za pomocą ZL2PRG); złącze karty MMC; gniazdo do dołączenia konwertera RS232<->USB (np. ZL1USB); gniazdo alfanumerycznego wyświetlacza LCD o organizacji 2x16 znaków (tryb 4-bitowy); interfejs RS232; złącze interfejsu USB; złącze programowania/debuggowania JTAG; złącza z wyprowadzonymi liniami portów mikrokontrolera; 8 diod LED; 4 przyciski (jeden można skonfigurować jako przycisk zerowania); zasilanie: USB lub zasilacz sieciowy 9...12 VDC/VAC; stabilizatory napięcia: 3,3 i 5 V; pole uniwersalne z doprowadzonymi liniami zasilania.

.

zapraszamy na zakupy do automatycznego sklepu internetowego

.